Uwaga rowerzyści! Na Bogumińskiej możecie dostać mandat

1

Radny Marceli Klimanek wstawia się za korzystającymi z chodnika przy ul. Bogumińskiej rowerzystami, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo narażają się na… mandat. Powód? Chodnik jest zbyt wąski… – szczegóły>>>

Znajdująca się w ciągu DK 45 ulica Bogumińska w Raciborzu charakteryzuje się wielkim natężeniem ruchu samochodowego. Drogą p[rzez cały dzień suną samochody osobowe i ciężarowe. Dlatego korzystający z drogi rowerzyści częściej wybierają chodnik niż ruchliwą jezdnię.

Problem w tym że rowerzyści mają prawo do korzystania z chodnika dla pieszych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa lub złych warunków na jezdni tylko w przypadku, gdy szerokość chodnika wynosi przynajmniej 2 metry. Tymczasem szerokość chodnika przy Bogumińskiej nie przekracza 2 metrów, dlatego rowerzyści, którzy w trosce w własne bezpieczeństwo wybierają chodnik, muszą liczyć się z tym, że mogą dostać mandat. Do interwencji w tej sprawie wezwał starostę Adama Hajduka radny Marceli Klimanek.

– Proszę, żeby postawiono tam znaki uprawniające rowerzystów do korzystania z chodnika – zaapelował do starosty radny Klimanek na XXXV Sesji Rady Powiatu Raciborskiego. Starosta odpowiedział, że służby starostwa sprawdzą, czy istnieje tam tak możliwość. Jeśli tak – starostwo wystąpi do zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, o ustawienie stosownego oznakowania.
- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Zaśmiecony parking zmienił się w wizytówkę powiatu!

– Powierzchnia na parkingu jest tak równa, że można zrobić tam kort tenisowy – mówi nie kryjąc zadowolenia radny Malcharczyk. Zobacz jak zaśmiecony parking wygląda dzisiaj>>>

List do redakcji: kierowcy mają w nosie przepisy!

Koniec remontu ulic Warszawskiej i Wileńskiej oznacza również zakaz parkowania na wydzielonej z jezdni drodze rowerowej. Czytelniczka zwraca uwagę na kierowców, którzy lekceważą nową organizację ruchu.

Potrącenie rowerzysty. Poszukiwani świadkowie wypadku

Na drodze pomiędzy Szonowicami a Raciborzem doszło do poważnego wypadku. Ciężko ranny został rowerzysta. Sprawca zdarzenia zbiegł. Policja prosi wszystkich świadków wypadku o kontakt.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here