Jerzy Robert Nowak w Raciborzu

8 grudnia o godz. w salce parafii pw. NSPJ w Raciborzu odbędzie się spotkanie z dr hab. Jerzym Robertem Nowakiem, publicystą, historykiem i politologiem. Organizatorem spotkania jest Klub Gazety Polskiej w Raciborzu.

- reklama -
Jerzy Robert Nowak – (wcześniej również Robert Nowak; ur. 8 września 1940 w Terespolu) – polski historyk, publicysta, doktor habilitowany nauk politycznych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej, tłumacz książek Radomíra Malego. W latach 1994–2006 profesor nadzwyczajny w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od 2004 profesor w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Publicysta i felietonista Telewizji Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, „Tygodnika Głos”, „Niedzieli” i „Mojej Rodziny”. Założyciel i prezes Domu Ojczystego, Ruchu Przełomu Narodowego, Klubów Patriotycznych i Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. Autor około 80 książek i ponad 1750 publikacji prasowych (w tym około 1000 artykułów. Twórca audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Honorowy obywatel miasta Jedwabne (źródło: pl.wikipedia.rog).

publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Polska bez przyszłości? Przygnębiające spotkanie w Strzesze

Spotkanie z prof. Jędryskiem w "Strzesze" pokazało, że w gonitwie codzienności trudno przychodzi nam myśleć o takich sprawach jak bezpieczeństwo energetyczne Polski. Mimo, że skutki wielkich decyzji odczuwa każdy z nas.

Dorota Kania w Raciborzu o zagadkowych zgonach w III RP

Dorota Kania, autorka książki "W cieniu tajnych służb" oraz Paweł Piekarczyk, bard i "oszołom" gościli w Raciborzu na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej. Tematem spotkania były zagadkowe zgony wysokich dygnitarzy państwowych.

K. Wyszkowski w Raciborzu o grzechu pierworodnym III RP

Legendarny działacz opozycji antykomunistycznej Krzysztof Wyszkowski gościł w Raciborzu. Współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych mówił m. in. o problemach III RP oraz filmie A. Wajdy o Lechu Wałęsie.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here