Wielka nocna andrzejkowa akcja policji

Raciborscy policjanci w piątkową i sobotnią noc przeprowadzą akcję, w trakcie której będą zwracać uwagę na pijanych kierowców wracającym z imprez, zadbają również o bezpieczeństwo w okolicach lokali rozrywkowych.

Andrzejkowe zabawy sprzyjają różnym niebezpiecznym pomysłom, których często autorami bywają młodzi ludzie. Wielokrotnie "zabawy" te kończą się uszczerbkiem na zdrowiu, pobytem w izbie wytrzeźwień lub w komendzie, np. za posiadanie narkotyków. Aby zapobiec podobnym zdarzeniom, raciborscy policjanci przeprowadzą przez najbliższe dwie noce działania "andrzejkowe".

- reklama -

Mundurowi sprawdzać będą szczególnie dokładnie ustronne rejony, skwery a także okolice sklepów nocnych, pubów i lokali rozrywkowych. Stróże prawa zwracać także będą uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni.

Policjanci drogówki położą z kolei szczególny nacisk na trzeźwość kierujących wracających w licznych imprez andrzejkowych. W tym celu wykorzystają cały dostępny sprzęt służący badaniom nie tylko stężenia alkoholu, ale i obecności narkotyków.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here