
Na podstawie przeprowadzonych badań potoków pasażerskich oraz wniosków zgłaszanych podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami, Przedsiębiorstwo Komunalne wprowadza zmiany na liniach komunikacyjnych nr 7, 8 i 9.Po zmianach autobusy będą kursować w następujący sposób:
Linia nr 7:
– połączenia centrum handlowego AUCHAN z Markowicami poprzez przedłużenie dwóch kursów z godziny 8:30 i 13:05 do przystanku Markowice Kościół oraz Markowice ul. Hetmańska
– skrócenie linii do przystanku Kamieniok
Linia nr 8:
– przedłużenie dwóch kursów do ul. Odrodzenia (Markowice):
a) z ul. Starowiejskiej o godzinie 7:55
b) z ul. Gamowskiej o godzinie 09:10
– tym samym proponuje się rozpoczęcie trzech kursów z Markowic Słoneczny Stok o godzinie 07:30, 08:22 oraz o godzinie 09:42
Linia nr 9:
– przedłużenie do ul. Odrodzenia (Markowice) dwóch kursów z pl. Konstytucji o godzinie 15:40 i 17:40
– tym samym proponuje się rozpoczęcie dwóch kursów z Markowic Słoneczny Stok o godzinie 16:17 oraz o godzinie 18:22
– skrócenie trasy kursowania autobusu o przystanki Gamowska ZOZ i Głubczycka.





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)




![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






.jpg)






I to wszystko za 30 tys PLN? Żenada!!!! A kiedy autobusy przestaną jeździć stadami???????
Czyli jeszcze mniej kursów za jeszcze więcej kasy. Doskonale. Zamiast zachęcać ludzi do korzystania z PK, to się ich zachęca to jazdy autem. A za kilka lat racibórz będzie się zastanawiał, jak zmniejszyć zanieczyszczenie.