Złote Mosty Dialogu dla Abpa Alfonsa Nossola

2 grudnia podczas gali na Górze Św. Anny abp Alfons Nossol otrzymał nagrodę Złotych Mostów Dialogu 2013. Docenione zostały w ten sposób zasługi na rzecz dialogu ekumenicznego w świecie i polsko – niemieckiego pojednania.

Nagroda przyznawana jest za wybitne zasługi na rzecz promocji wielokulturowości i wzbudzania tolerancji dla inności. Laureatami nagród specjalnych poprzedniej edycji Złotych Mostów Dialogu w 2010 r. zostali Helmut Kohl, Kanclerz Republiki Federalnej Niemiec w latach 1982-1998 oraz Tadeusz Mazowiecki, Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1989-1990.

- reklama -

 

źródło: Diecezja Opolska

 

/ps/

 

 —————————————————–

 

zobacz także:

 

Śląscy biskupi ogłoszą Rok Rodziny na rozpoczęcie adwentu

– Wzrasta liczba rozpadających się małżeństw, często z braku dojrzałości i właściwego przygotowania do zawarcia małżeństwa – piszą biskupi metropolitalni w liście, który w niedzielę zostanie odczytany także w raciborskich kościołach.

 

 

 

 

 

 

 

 

——————————————————

 

 

Nauki przedmałżeńskie Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here