IX Forum Osób Niepełnosprawnych: laury życzliwości wręczone

– Dzięki tym spotkaniom upewniamy się, że problemy środowiska osób niepełnosprawnych są państwu bliskie – zwrócili się do przybyłych na Forum Osób Niepełnosprawnych Katarzyna i Jerzy Wiśniewscy ze stowarzyszenia Podaj Rękę.

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Raciborzu, wzorem lat ubiegłych, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" zorganizowało Forum Osób Niepełnosprawnych. – Dzięki tym spotkaniom upewniamy się, że problemy środowiska osób niepełnosprawnych są państwu bliskie. Dziękujemy za słowa troski, życzliwości i deklaracje pomocy – zwrócili się do zebranych na Zamku Piastowski organizatorzy. Imprezę prowadzili prezes stowarzyszenia Jerzy Wiśniewski oraz Małgorzata Rother-Burek.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie "laurów życzliwości". W tym roku wyróżnienia powędrowały do ks. Jana Szywalskiego oraz do kierownika referatu spraw społecznych w Starostwie Powiatowym w Raciborzu Aleksandra Kasprzaka. W imienia A. Kasprzaka wyróżnienie odebrał starosta raciborski Adam Hajduk, który przy okazji, idąc za radą radnego Leona Fiołki, przypomniał, że od maja przyszłego roku w raciborskim starostwie będzie funkcjonować winda, tym samym starostwo stanie się bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnych ruchowo oraz w podeszłym wieku.
Piotr Klima zaprosił wszystkich uczestników forum na filmy wyświetlane w Kinie Przemko (w ramach cyklu KINO WARTOŚCI). Forum zakończył występ Adrianny GórkI.

Organizatorami forum są: Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu, Miasto Racibórz oraz Polski Związek Głuchych – koło w Raciborzu.

- reklama -
Patronat medialny:

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

"Dziś ludzie chcą wiele, od razu i po najniższych kosztach"

– Nie umiemy czekać na Boże Narodzenie. W sklepach już widzimy świąteczne dekoracje, słyszymy kolędy. Do czego zachęcają? Do otwarcia Chrystusowi serc, czy też do otwarcia portfeli, użycia kart kredytowych? – piszą biskupi na Adwent.

Zabawa z Mikołajem na zamku [ZDJĘCIA]

Starym obyczajem św. Mikołaj wraz ze swym orszakiem konno wjechał na dziedziniec raciborskiego zamku. Na spotkanie z nim czekały dzieci… Organizatorzy zaplanowali dla nich moc atrakcji. Mikołaj na Zamku – zdjęcia>>>

79-latka potrącona na Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Przechodząca przez ulicę Wojska Polskiego w Raciborzu kobieta została potrącona przez daewoo matiz. Kobieta została przewieziona do szpitala. Wypadek na Wojska Polskiego – zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 
Czytaj również GazetaInformator.pl nr 151

Więcej wiadomości z regionu na portalu regionalnym GazetaInformator.pl 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————-

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here