„Perspektywa Okolicy” zagrała w RCK [ZDJĘCIA]

Po sześciu latach przerwy na scenę powrócił kompozytor, poeta, wokalista i gitarzysta Grzegorz Zimałka. Na koncercie "Perspektywy okolicy" można było usłyszeć utwory z przeszłego i aktualnego dorobku artysty.

Na scenę wrócił po sześcioletniej przerwie. Komponuje, pisze teksty. Z programem pt. „Z przymrużenia myśli” Grzegorz Zimałka wystąpił w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury. "Perspektywa Okolicy" wystąpiła 8 grudnia w składzie: Grzegorz Zimałka – gitara akustyczna/śpiew, Leszek Prędkiewicz – gitara basowa i Daniel Siedlok – gitara elektryczna. W programie znalazły się utwory i te z wcześniejszej działalności autora, i te najnowsze.

- reklama -
Grzegorz Zimałka – autor tekstów i muzyki. W 1991 roku założył egzystencjonalnągrupę poezji śpiewanej „Dlaczegoja”, w której śpiewał i grał na gitarze. Grupę współtworzyli grający na skrzypcach Waldemar Tański i śpiewający gitarzysta Marian Czerner.

W latach 1991-93 wraz z Waldemarem Tańskim wyruszyli w podróż do krajów Beneluxu,gdzie grali na ulicach Belgii, Holandii i Luksemburga. Podczas jednego z ulicznych występów, zainteresował się nimi Jean Jaminion – menadżer Teatru im. Ivonne Lex mieszczącego się w belgijskiej Antwerpii. Po przesłuchaniach, zostali zaproszeni dowzięcia udziału na międzynarodowym Przeglądzie Form Teatralnych – organizowanych w cyklu wielu imprez odbywających się w Antwerpii, będącej w 1993 roku  Stolicą Kulturalnej Europy.W Antwerpii wystąpili w dwóch koncertach wspólnie z recitalami Mirosława Czyżykiewicza, podczas Dni Polskich Festiwalu.

Zespół wystąpił też m.in. w koncercie pt. „Inni” wraz z Grzegorzem Turnauem, Mirosławem Czyżykiewiczem, Jagodą Nają i Janem Kondrakiem. – Z biegiem lat po zawartych w tekstach pytaniach „dlaczego”, przyszedł czas na pytanie: „jak”. I w ten naturalny sposób został powołany do życia nowy zespół pod nazwą „Perspektywa Okolicy” – mówi Grzegorz Zimałka. 

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Promocja 17. numeru Almanachu: Krzysztof Zanussi i Petr Kral

Czeski poeta Petr Kral, reżyser Krzysztof Zanussi oraz poeta Jarosław Mikołajewski będą promowali najnowszy, siedemnasty numer Almanachu Prowincjonalnego. Spotkanie odbędzie się w kwietniu w RCK.

30 lat świętował Chór Mieszany BRZEZIE

W kościele parafialnym w Brzeziu odbył się uroczysty koncert z okazji 30-lecia działalności chóru. Z udziałem gliwickiej orkiestry zaprezentowano repertuar wydanej na okoliczność jubileuszu płyty. [zdjęcia>>]

Teatralne Mikołajki w RCK [ZDJĘCIA]

Mikołajkowe show w Raciborskim Centrum Kultury z udziałem aktorów ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM z Katowic oraz rzecz jasna dzieci. Teatralne Mikołajki w RCK – zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here