Młodzi Łamatorzy na turnieju w Katowicach

W niedzielę 8 grudnia odbył się w Katowicach turniej dla dzieci i młodzieży w ju jitsu sportowym. Turniej zorganizowany został przez klub "Roan Fight  Katowice" pod patronatem Polskiego oraz Śląskiego Związku Ju Jitsu.

 

- reklama -

 

 

Z raciborskiego klubu brazylijskiego jiu jitsu "Łamator" wystartowało siedmiu zawodników którzy mieli możliwość startowania w trzech odmianach walki. Fighting – walka polegająca na obaleniu przeciwnika, wypracowaniu dogodnej pozycji kontrolnej w parterze oraz zakończeniu walki poprzez trzymanie lub założenie dźwigni. Semi Contact – półkontaktowa walka z uderzeniami i kopnięciami oraz kontynuacja walki w parterze. Ne Waza – walka o zasadach najbardziej zbliżonych do brazylijskiego jiu jitsu. Młodzi Raciborzanie pokazali wysoki poziom przygotowania i po widowiskowych i emocjonujących walkach zdobyli w sumie 12 medali. Oto wyniki raciborskich zawodników:

ZŁOTO:

Karol Staniewicz kat. 59 kg. Fighting
Ignacy Kosmala kat. 22-27 kg. Fighting
Emilia Świerczewska kat. 37-30 kg. Fighting
Dominik Szelwicki kat. 47 kg.
Roman Jędrzejczak kat. 57-61 kg. Fighting, kat. 55-60 Ne Waza, kat. 60 kg. Semi Contact

SREBRO:

Antoni Milej kat. 47 kg. Fighting
Dominik Nastuła kat. 55-60 kg. Ne Waza

BRĄZ:

Dominik Szelwicki kat. 43-44 kg. Figting
Antoni Milej kat. 55-60 kg. Ne Waza
Dominik Nastuła kat. 49-52 kg. Fighting

– Jako trener jestem bardzo zadowolony ze startu moich zawodników. Każdy z nich ciężko trenuje a efekty widoczne są na tego typu imprezach. Chciałbym bardzo podziękować rodzicom za pomoc w transporcie dzieci i gorący doping oraz firmie Eko-Okna za wsparcie finansowe klubu – mówi trener Michał Musioł.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here