Śnieżna Pastorałka – integracyjny koncert w RCK

Widowisko z udziałem dzieci niepełnosprawnych oglądało blisko czterysta osób. Zobacz obszerną fotorelację z całego koncertu>>

 

- reklama -

 

 

 

Wspólne widowisko zatytułowane "Śnieżna Pastorałka",  połączone z Kiermaszem Świątecznym miało miejsce w Raciborskim Centrum Kultury w wtorkowe popołudnie.  Organizatorami przedsięwzięcia były Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zespół Szkół Specjalnych i Przedszkole nr 24 z Oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym w Raciborzu. Inicjatorką i koordynatorką całego projektu była  Katarzyna Świerczek – nauczycielka Przedszkola 24.

 

 

Jak powiedziała nam dyrektor Przedszkola 24, Róża Burek – widowisko miało na celu zintegrowanie środowiska, zaprezentowanie dorobku dzieci i młodzieży w różnym wieku, docenienie bogactwa posiadanych talentów osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło jak zwykle licznie zgromadzonych rodziców pociech oraz ich krewnych.  Sala RCK była niemal pełna. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele władz w osobach Starosty Powiatu Raciborskiego  Adama Hajduka, zastępcy starosty Andrzeja Chroboczka, Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu  Marka Kurpisa, Dyrektora Ośrodka Opieki Społecznej  Haliny Sacha, Kierownika Raciborskiego Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  Michała Lorenca.

 

 

 
Honorowymi gośćmi była delegacja nauczycieli z partnerskich  przedszkoli w Opawie, z którymi Przedszkole 24 współpracuje od 2005 roku.
 

 

 

W widowisku brały udział wszystkie dzieci z Przedszkola 24, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz klasa gimnazjalna Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

 

 

 
Występ uświetniła  znana raciborzanom  Marzena Korzonek, która wykonała dwa piękne utwory.  Prywatnie Marzena Korzonek  wystąpiła również w roli mamy Wiktora i Oliwiera – występujących przedszkolaków P-24, co wymagało bacznego śledzenia akcji na scenie.

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 

Przygotowania trwały dwa miesiące, wspólne próby odbywały się w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz  w Zespole Szkół Specjalnych.

Dodatkową atrakcją dla gości były stoiska z ręcznie wykonanymi pracami podopiecznych Przedszkola 24 i Warsztatów Terapii Zajęciowej zorganizowane w holu domu kultury.

 

 

//i/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Widowisko fantastyczne, niesamowity był klimat! Jestem pełna uznania dla wszystkich osób, dzięki którym ten spektakl sie odbył. A tak jako ciekawostka dla tych co nie wiedzą… w grupie maluszków jest cały przekrój bliźniaków tj. dwie dziewczynki, dwóch chłopców oraz chłopiec i dziewczynka (na pierwszym zdjęciu jest właśnie jedna z nich:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here