Policja na Śląsku planuje przyjąć do pracy 605 osób!

Dobra wiadomość dla chętnych do pracy w policji. Komendant wojewódzki policji zamierza przyjąć do służby w przyszłym roku aż 605 policjantów. Jakie wymogi trzeba spełniać aby zostać policjantem?

Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz podpisał informację w sprawie realizacji przyjęć do służby w Policji w jednostkach województwa śląskiego w 2014 roku.

Poniżej przedstawiamy terminy i limity przyjęć w 2014 roku:
– 28 stycznia – 50 osób,
– 1 kwietnia – 110 osób,
– 2 czerwca – 80 osób,
– 5 sierpnia – 70 osób,
– 7 października – 145 osób,
– 2 grudnia – 150 osób.


Polecamy również: Święto policji w KPP Racibórz – zdjęcia>>>

- reklama -

Przypomnijmy, o służbę w policji może się starać obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, a także dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub w wyniku przeniesienia do rezerwy).

oprac. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Młodzież z Raciborza dowie się o wyzysku Polaków za granicą

Wielu mieszkańców powiatu raciborskiego wyjeżdża za chlebem poza granice Polski. Częste są przypadki wyzysku i popadania w konflikt z miejscowym prawem. Władze powiatu raciborskiego chcą temu zaradzić.

Porozumienie między PWSZ a policją podpisane

Współpraca w przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożeniom terrorystycznym i uświadamianie studentów o współczesnych zagrożeniach to główne powody umowy podpisanej między PWSZ a raciborską policją.

Zima zagraża życiu bezdomnych. Policja apeluje

Niskie temperatury stanowią śmiertelne zagrożenie dla bezdomnych. Widząc śpiących na przystankach, dworcach czy śmietnikach nie zwlekajmy – dzwońmy do odpowiednich służb. Racibórz – bezdomni – pomoc – szczegóły>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

3 KOMENTARZE

 1. Za komuny nie było tyle milicji co dzisiaj policji… Robi się państwo policyjne. Czyżby rząd przewidywał jakieś wielkie wystąpienia społeczne, spowodowane np. chujową sytuacją na rynku pracy? To by się zgadzalo: przyjąć policjantów, dać im dodatkowe przywileje – przyjdzie co do czego, będą bronić systemu…

 2. Ty chyba nie wiesz o czym mówisz, zaostrzono test sprawności fizycznej, test wiedzy to też już nie sa przelewki, przykładowe pytania:
  Prezydent Rzeczypospolitej podpisuje ustawęw ciągu:
  W skład Trybunału Konstytucyjnego wchodzi:
  Czy 12-latek ma prawo wstępu na mecz piłki nożnej?
  Centralnym organem administracji rządowej, właściwym w sprawach ochrony
  bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego
  jest:
  Organem reprezentującym Skarb Państwa w sprawie o naprawienie szkody
  wyrządzonej przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie związane
  z wykorzystywaniem danych Systemu Informacyjnego Schengen jest:

  Do tego testy psychologiczne, gdzie odpada 90% kandydatów, a z tego jeszcze odsiwają na rozmowie kwalifikacyjnej. Do tego obłożenie jest tak duże, że aby się dostać, trzeba mieć około 160 pktów na 200. – 80%.
  Tam się byle kto nie dostaje, nie mówię, że orły, elita, ale nie dostaje się tam byle debil.
  Nie zapominaj, że tacy są policjanci, jak społeczeństwo które się poczuwa do tej roli (kandydaci), a w 99% przypadkach, to nie policjant jest winny, tylko odgórne naciski.

  Niestety, w naszym kraju psy są psami i jak Pan szczuje, to pies nie myśli tylko robi, problemem jest to, że psim Panem nie jest społeczeństwo, a Ci u góry, a oni szczują psy nie na bandziorów, ale na ludzi, żeby żyli w zagrodzie bez płota. Tylko nikt nie patrzy wyżej, widzicie tylko psy… I na nich skupiacie swoją złość.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here