RAŚ zapowiada na styczeń odpalenie bomby

– Już za miesiąc dokonamy rozszczepienia śląskiego atomu. Wyzwolimy potężną energię, która sprawi, że nasz region i cała Polska nie będą już takie jak zawsze – zapowiadają członkowie Ruchu Autonomii Śląska.

O co dokładnie chodzi? Tego, póki co, RAŚ nie zdradza. Wyjawia jednie, iż reakcja łańcuchowa pociągnie za sobą setki Ślązaków, którym nasza kraina nie jest obojętna. – Jeśli chcesz się odważyć zmieniać z nami Śląsk, wejdź na stronę 13stycznia.pl i zarejestruj się. Tego dnia zaś czuwaj na posterunku – zachęcają autonomiści.

- reklama -

 

/ps/

 

 ———————————————

 

Gorzelik krytykuje Sąd Najwyższy: politycy przebrani w togi

– Gdybym był skory do wzruszeń, zapłakałbym. Nie nad Ślązakami, lecz nad Polską – komentuje negujące istnienie narodowości śląskiej orzeczenie Sądu Najwyższego przywódca RAŚ Jerzy Gorzelik.

 

 

J. Gorzelik: Miłe gesty nie powstrzymają degradacji Śląska

– Zaprosił Pan górników do Warszawy. To miłe. Barbórkę górnicza brać spędzi tam, gdzie od dziesięcioleci trafiają owoce jej pracy. Skutki eksploatacji węgla pozostaną niestety w regionie – pisze szef RAŚ do prezydenta.

 

- reklama -

22 KOMENTARZE

 1. „To jest do prawdy absurd, wprawiający człowieka w dysonans poznawczy – lubimy się szczycić, że: – przez parę wieków Rzeczpospolita była mocarstwem nie tylko europejskim, ale i światowym – nasza husaria wgniatała w ziemię każdego wroga, który na już na sam jej widok trząsł kolanami – nasza szlachta siedziała w Moskwie jak u siebie przez dwa lata! I co? Na dzień dzisiejszy wmawia się Polakom, że szczytem tego co mogą osiągnąć to jechać zmywać gary Anglikowi czy usługiwać starym SS-manom w niemieckich domach starców, a od święta robić za pachołków USA i ganiać po pustyni za bandami Arabów na wielbłądach, za co dostajemy pochwały w stylu „Good job, Pollacks”. Odpowiedzmy sobie na jedno, ale to bardzo ważne pytanie – czy jesteśmy narodem nieudaczników, pętaków, których najlepiej, aby ktoś wziął za mordę i zrobił z nami porządek (jak pod koniec XVIII w.) czy może jesteśmy narodem aspirującym do czegoś więcej, by stać się poważnym rozgrywającym i zrealizować to o czym mówi premier Węgier pan Viktor Orban – że już czas, by Polska dążyła do mocarstwowości.
  PS. Co do rewizji granic – czy są tu jeszcze naiwni ludzie, którzy uważają, że Niemcy nie prowadzą polityki zmierzającej do rewizji granic na ich korzyść? Czy jest jeszcze ktoś co sądzi, iż autonomiści jak Ruch Autonomii Śląska wziął się ze znudzenia Ślązaków bycia Polakami? Jeśli chcecie zobaczyć na własne oczy jak realizuje się taka politykę to proponuję odwiedzić Świnoujście.”

 2. RASiowiec brzydko się chwyta!..co to za grożby pod adresem państwa..wychodzi na jaw zakamuflowana opcja niemiecka zwłaszcza po ostatnich wypowiedziach Gorzelika,Pawła Poloka ziejacych nienawiścią do Polski.

 3. Parszywe sępy, szarpią i nękają czym się da tę Polskę, ze wszystkich stron, Jak widzę , Niemcy, nadal są karmieni faszyzmem, dla Nich to życiowe powołanie, nie z powietrza bierze się proroctwo dla tej Nacji. NIEMCY RAZ JESZCZE PODNIOSĄ GŁOWĘ – PO RAZ OSTATNI.. Zapamiętajcie sobie, że tym razem nie wodzów będą sądzić, a cały Naród który takich wodzów wybierał ! ! !
  To Dziecię narodzi się nie dla Was, boście z Piekła Rodem.

 4. Ach, jak ja lubię się pośmiac z tego jak się frustrujecie i piana leci Wam z gęby w reakzji na notki redakcyjne dot. RAŚ, ślaskości i autonomii ;D Siedzi pewnie jeden dziad z drugim, bo większosc komentarzy jest w jednym stylu faceta, który podpisywal się w zalezności od potrzeby „Ślazak” „Korfanty” „belfer” itd ;D Sam mnoży komentarze, żeby ludzie myśleli, że to jakaś fala nieskoordynowanej krytyki ;p
  A ja Wam polecę coś co znalazłem w internecie: https://www.facebook.com/rasraciborski 😉 Zapraszam do polubienia 😉 W reakcję na Wasze prymitywne komentarze pewnie przybędzie nam polubień strony na facebooku ;p

 5. Science to albo bezrobotny absolwent jakiegoś kierunku humanistycznago, albo redaktor tego portalu. Zwróćcie uwagę, zawsze ma czas na komentowanie. Kogo stać na przesiadywanie non stop na portalach? Stawiam, że to ktoś z redakcji raciborz.com kryje się pod nickiem science.

 6. List napisał ZLNŚ i sądząc po treści albo oni coś niezłego odpalili albo im coś odpaliło ;p Muszę też zdementowac rozsiewane plotki o mojej mądrości, nieomylności i bezrobociu ;D Pracę mam 😉 I nie trzeba byc bezrobotnym – może wybieram zaległy urlop i mam więcej czasu? może pracuję przed komputerem i przy okazji mam możliwośc śledzenia dyskusji? a może po prostu piszę wieczorami, kiedy mam trochę czasu, co? A mądry i nieomylny oczywiście nie jestem ale w tematach, w których się wypowiadam mam pewne rozeznanie ;p

 7. Ale się jaktka rozpętała. Ja wam powiem jedno – wystrzegajcie się RAŚ. Oniw am nic dobrego nie przyniosą, szykują jakieś durne powstania, rewolucje, „odpalania bomb” – ludzie, spójrzcie na to – przeciez to obietnice na poziomie przdszkola, w stylu: poczekaj, jescze ci pokażę. Ale to takie typowe dla ślązaków – zawsze miałam wrażenie, że oni sa jednak trochę głupsi od reszty ludzi.

 8. Ras to niemiecka prowokacja szyta grubymi nicmi tylko naiwni daja sie nabrac a niemcy sprytnie klamia zreszta jak zawsze slask jest polski i nie chcemy tu niemcow bo jak zrobia tu autonomie top na drugi dzien wkrocza tu niemcy i beda tepic polakow starym zwyczajem my slazacy to wiemy przezywalismy to od wiekow

 9. My Ślązacy wiemy, że autonomia się opłaca i pozwala samorządom rozwinąc skrzydła w kierunku rozwoju regionu 😉 Ciekawe skąd Ci Niemcy mieli by tu przyjśc, kiedy region – Górny Ślask nie graniczy nawet z Niemcami moi wy geniusze od polityki ;D A Ślązacy przyzwyczaili się raczej, że to Polacy tępią ich ;/
  No i nie wolę kalifa, który wprowadzi Ci szariat mądralo ale wolę cywilizowanego Niemca o pokrewnej kulturze europejskiej, wyrastajacej z chrześcijaństwa 😉

 10. Cywililizowanego niemca wolisz?Podobnie mówili niektórzy na temat niemców w czasie II WŚ .Potem się okazało jacy to cywilizowani są niemcy.Nawet dla swoich rodaków o odmiennych poglądach nie byli cywilizowani bo wysyłali ich do obozów koncentracyjnych które zalożyli już przed II WŚ.Podobnie zabijali ludzi którzy byli chorzy np psychicznie lub nawet mieli depresje.Co Niemcy robili z innymi narodami przypominać chyba nie trzeba.Np mydło żeby się nic nie zmarnowało wlosy ludzkie też były zagospodarowywane .A co robili niemcy w pierwszej wojnie Swiatowej kto użył gazów bojowych?A co robią teraz niektórzy niemcy ? Zafałszowują historię zrzucając odpowiedzialność za wybuch wojny na Polskę produkując kłamliwe filmy i w swoich mediach pisząc nagminnie o polskich obozach koncentracyjnych .Kto tu jest cywilizowany?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here