Zlikwidowano osuwiska w Pietraszynie i w Wojnowicach

0

Zakończono i oddano do użytku dwie bardzo ważne dla gminy Krzanowice inwestycje – zabezpieczenie i likwidacja osuwiska w Pietraszynie obok kaplicy św. Barbary oraz osuwiska na ul. Łąkowej w Wojnowicach.

 

- reklama -

Obie inwestycje związane są z Krajowym Programem Przeciwdziałania Osuwiskom Ziemi i Likwidacji Ich Skutków.

Starania o otrzymaniu środków na inwestycje, o których wyżej mowa rozpoczął burmistrz Manfred Abrahamczyk już w roku 2011. Udało mu się uzyskać 100 pro. środków z budżetu państwa na dokumentację geologiczną i dokumentację budowlaną, a w tym roku sfinansowane zostały roboty budowlane.

Przetarg na stabilizację obydwóch osuwisk wygrała firma PPHU EUROMETAL z Warszawy. Koszt stabilizacji osuwiska w Wojnowicach zamknął się kwotą brutto 244 838,00 złotych, a osuwiska w Pietraszynie kwotą brutto 218 847,00 złotych

Obie inwestycje pozwoliły zabezpieczyć w sposób trwały zarówno kaplicę św. Barbary w Pietraszynie przed osunięciem się, jak i ochronić budynki mieszkalne zagrożone osuwiskiem na ul. Łąkowej w Wojnowicach.

W zeszłym roku udało się również pozyskać środki i wykonać z tego samego programu dokumentację geologiczną osuwiska w Krzanowicach przy ul. Zamkowej (kościół św. Wacława), a w tym roku zabezpieczono środki na dokumentację budowlaną. Na rok przyszły burmistrz Abrahamczyk czyni starania o uzyskanie środków na roboty budowlane.

 

autor: Władysław Płonka

źródło: UM Krzanowice

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here