Kiermasz świąteczny w ZS-P w Markowicach

W tym roku coroczny kiermasz w Markowicach odbył się w wigilię Świętego Mikołaja, co jeszcze bardziej uświadomiło nam wszystkim cel, dla którego podejmujemy naszych wysiłek „podaruj serce”.

To hasło towarzyszy nam od lat i co roku angażuje uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły, aby włożyli swój trud i czas dla tak szlachetnego celu. Jakim jest ofiarowanie zarobionych pieniędzy ze sprzedaży prac uczniów dla osób niepełnosprawnych, którymi opiekują się Siostry Zakonne ze zgromadzenia Franciszkanki Misjonarki Maryi.

- reklama -

Kolorowe kramiki z ozdobami świątecznymi cieszyły oczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Nasi uczniowie spisali się jako sprzedawcy, a rodzice nadzorowali sprzedaż. Kawiarenka zapewniła pyszne ciasto, kawę i herbatkę. Aby duch się ubogacił i wprowadził nas w czas adwentowy nasi uczniowie przedstawili tradycyjne jasełka, gdzie Józef i Maryja błogosławili wszystkim i dziękowali za okazane serc.Gra i śpiew kolęd wprowadził nas w atmosferę oczekiwania na Boże Narodzenie.

Podczas tegorocznego kiermaszu odwiedziły nas Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi i dziękowały za okazane serce. Zobaczyły jak wygląda nasz dar serca i były zbudowane tym co widziały. Ujęło Je wielkie zaangażowanie i solidarność tak wielu osób.

Mamy nadzieję że będziemy pamiętać o tym że „aby żyć trzeba samego siebie dać”.

 

ZS-P 1

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here