
Siatkarze KS AZS Rafako przegrali wyjazdowe spotkanie z Politechniką Opolską. Mimo to w grze drużyny widać mały progres. W dwóch setach zagrała jak równy z równym z jednym z kandydatów do awansu do I ligi.

W Opolu zawsze grało się raciborzanom ciężko, nawet w lepszych czasach, kiedy to byli znacznie wyżej notowani od miejscowych. W tym sezonie sytuacja obydwu drużyn jest różna: Rafako wlecze się w ogonie (szczęśliwie w jego przedzie), zaś Politechnika celuje w play-offs. Stąd faworyt dzisiejszego meczu mógł być tylko jeden.
Akademicy z Opola rzeczywiście zwyciężyli, choć raciborzanie w dwóch setach postawili trudne warunki. Ale po kolei. Pierwszą odsłonę gospodarze wygrali pewnie do 15. – Zagraliśmy bez ikry, jakbyśmy byli przestraszeni. Stąd wynikła masa błędow własnych, co przełożyło się na wysoką wygraną Politechniki – komentuje trener Witold Galiński.
W drugiej odsłonie AZS wziął się w garść i stawił zaciekły opór gospodarzom. Walka trwała do stanu 22:22. niestety, dwa niewymuszone błędy własne sprawiły, że znów ze zwycięstwa cieszyli się miejscowi. – Szkoda tego seta, była szansa na wyrównanie – żałuje trener.
Najlepszy w wykonaniu Rafako była partia numer trzy, wygrana do 22. Niestety, AZS nie poszedł za ciosem i kolejny set łatwo wygrali gracze Politechniki. Od początku odskoczyli na 5:0 i później tylko powiększali prowadzenie. Skończyło się do 16.
W wyjściowej szóstce Rafako wyszli: Galiński (rozegranie), Kućma, Psota (środek), Jajus, Otlik (przyjęcie), Władarz (atak). Na pozycji libero, podobnie jak w meczu z Zawierciem, zmieniali się Krzanicki z Łyczką (pierwszy wchodził do obrony, drugi na przyjecie przy zagrywce przeciwnika). Z bardzo dobrej strony pokazał się rezerwowy Michał Szafirski, który rozegrał swój najlepszy mecz w sezonie.
Ostatnie dwa spotkania to mecze z czołówką tabeli. Na tym jednak nie koniec, w przyszłą sobotę Rafako zmierzy się u siebie z Volleyem Rybnik. Ten rywal to też absolutny top grupy, w której grają raciborzanie. – Mimo wszystko to derby, które rządzą się własnymi prawami. Bardzo lubimy grać z Rybnikiem i na pewno powalczymy. Tym bardziej, że w naszej grze widać co prawda niewielki, ale systematyczny postęp – obiecuje trener Rafako.
Paweł Strzelczyk






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)

![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)





![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)