Wystawa fotografii Agnieszki Kubicy na zamku

28 grudnia Zamek Piastowski zaprasza na wernisaż wystawy „fragmenty” prezentującej fotografie Agnieszki Kubicy, prezentujące detale architektoniczne uwiecznione podczas licznych podróży autorki po Europie.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 16.00.

- reklama -

 

Agnieszka Kubica – fotograf, grafik, ceramik, socjolog. Urodzona w Gliwicach, studiowała w Warszawie, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Prowadzi warsztaty antropologiczne oraz plastyczne dla dzieci i młodzieży, przygotowuje projekty edukacyjne dla instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych.

Ekspozycja na Zamku Piastowskim prezentuje zdjęcia powstałe w latach 1995-2012, w czasie podróży po Polsce, a także Litwie, Łotwie, Estonii oraz Hiszpanii i Portugalii, w wyniku fascynacji odchodzącą powoli w przeszłość tradycyjną architekturą lokalną. Ich tematem są: detale architektoniczne, fragmenty ścian, drzwi, okien, często naznaczone nieubłaganym upływem czasu, wszystkie zamknięte w ciasnym kadrze fotografii, zmieniają się w abstrakcyjne kompozycje. Ujęcia cechują spokojne kolory, wyciszone kadry. Kryją w sobie ziarno historii, która była ich udziałem.

Projekt wystawy: Ewa Kubica

agnieszka-kubica.artistwebsites.com

Wystawę można obejrzeć codziennie, do końca stycznia 2014, w domu książęcym, codziennie: pn-pt 9.00-16.00, sb-n 10.00-18.00. Wejście po wykupieniu biletu na Zamek, normalny 2 zł, ulgowy 1 zł.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here