Wystawa fotografii Agnieszki Kubicy na zamku

0

28 grudnia Zamek Piastowski zaprasza na wernisaż wystawy „fragmenty” prezentującej fotografie Agnieszki Kubicy, prezentujące detale architektoniczne uwiecznione podczas licznych podróży autorki po Europie.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 16.00.

- reklama -

 

Agnieszka Kubica – fotograf, grafik, ceramik, socjolog. Urodzona w Gliwicach, studiowała w Warszawie, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Prowadzi warsztaty antropologiczne oraz plastyczne dla dzieci i młodzieży, przygotowuje projekty edukacyjne dla instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych.

Ekspozycja na Zamku Piastowskim prezentuje zdjęcia powstałe w latach 1995-2012, w czasie podróży po Polsce, a także Litwie, Łotwie, Estonii oraz Hiszpanii i Portugalii, w wyniku fascynacji odchodzącą powoli w przeszłość tradycyjną architekturą lokalną. Ich tematem są: detale architektoniczne, fragmenty ścian, drzwi, okien, często naznaczone nieubłaganym upływem czasu, wszystkie zamknięte w ciasnym kadrze fotografii, zmieniają się w abstrakcyjne kompozycje. Ujęcia cechują spokojne kolory, wyciszone kadry. Kryją w sobie ziarno historii, która była ich udziałem.

Projekt wystawy: Ewa Kubica

agnieszka-kubica.artistwebsites.com

Wystawę można obejrzeć codziennie, do końca stycznia 2014, w domu książęcym, codziennie: pn-pt 9.00-16.00, sb-n 10.00-18.00. Wejście po wykupieniu biletu na Zamek, normalny 2 zł, ulgowy 1 zł.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here