Nagrałeś agresywnego chama za kółkiem? Przekaż film policji

Aby ograniczyć przemoc i agresję kierowców, nie kontrolujących swoich reakcji i zachowań, policja sięga po różnego rodzaju środki. Jednym z nich jest specjalny e-mail, gdzie można przesyłać filmy z nagraniami takich zachowań.

 

- reklama -

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy [email protected] można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 

Reakcją śląskiej policji na opublikowany w ostatnim czasie w internecie film, na którym widać atak kierowcy pojazdu marki BMW na innego kierującego, jest uruchomienie specjalnej skrzynki poczty elektronicznej. Na adres [email protected] można przesyłać sygnały o podobnych zdarzeniach. Policjanci ze śląskiej drogówki przeanalizują nadesłane materiały pod kątem pociągnięcia sprawców zachowań agresywnych do odpowiedzialności.

 

Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje, w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne – nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.
 

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu  – POWIADOM NAS!

[email protected]

 

/ps/

 

fot: YouTube

 

 ——————————————————

 

zobacz także:

 

Czy raciborska policja potrzebuje więcej aut? Nie – bo komenda wojewódzka z 51 nowych aut ani jednego nie skierowała do Raciborza. Tak – bo miasto znów chce kupić policji nowy wóz, rezerwując na to środki w budżecie.
 
 

Pełne ręce roboty miała w poniedziałek drogówka. Choć warunki do jazdy nie były złe, a wręcz idealne jak na tę porę roku, co rusz jeździli do zdarzenia. Na skrzyżowaniu Lwowskiej i Opawskiej dwie kobiety zderzyły się mercedesami 

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Trąci to niekonsekwencją Policji. Zabraniają rozmów przez komórkę w czasie jazdy, czepiają się palenia papierosa, jedzenia kanapki, słowem wszystkiego, co może rozpraszać uwagę. A tu namawiają do zabawy kamerkami. Jak to się ma do powyższych?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here