Ewa Lewandowska wśród najlepszych członków WOPR w historii!

– Z czempionatu w Warszawie pamiętam przede wszystkim wspaniałą atmosferę w naszej drużynie i to, że jeden z moich udanych startów był później pokazywany w kinach w Polskiej Kronice Filmowej – wspomina Ewa Lewandowska.Raciborzanka Ewa Lewandowska z okazji 30-tej rocznicy zdobycia złotego medalu Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym w rywalizacji drużynowej, została odznaczona Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla WOPR", które prezes Jerzy Telak przyznał najlepszym sportowcom w historii tej organizacji.

- reklama -
Podobne wyróżnienie otrzymali pozostali członkowie "złotej" drużyny z 1983 roku: Anna Kurek, Mirosław Baran i Jolanta Haratym, a Złotym Medalem "Za Zasługi dla WOPR" uhonorowany został Jacek Krawczyk, 30 lat temu także najlepszy na świecie w rywalizacji indywidualnej. W minioną sobotę (14.12) w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 30 rocznicy organizacji przez WOPR XXII Mistrzostw Świata w Ratownictwie Wodnym, które przeprowadzono na obiektach stołecznej "Warszawianki".

– Z czempionatu w Warszawie pamiętam przede wszystkim wspaniałą atmosferę w naszej drużynie i to, że jeden z moich udanych startów był później pokazywany w kinach w Polskiej Kronice Filmowej – wspomina Ewa Lewandowska. Obecna kierownik organizacji szkolenia sportowego w raciborskim ZSOMS, która oprócz złota w drużynie wywalczyła wówczas również brąz indywidualnie, w trakcie startów mogła liczyć na doping swojego ówczesnego chłopaka Janusza, który później został jej mężem i z którym do dzisiaj tworzą udany związek.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

SMS i SP 15 na czołowych miejscach na Śląsku

We współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych, Gimnazjum Sportowe w Raciborzu w klasyfikacji końcowej zajęło 2 miejsce. W klasyfikacji podstawówek najlepszy był także Racibórz. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 15.

RTP Unia dokończy sezon 2013/2014

W poniedziałek odbyło się Nadzwyczajne Zebranie Wyborcze klubu RTP Unia Racibórz. Wybrany został nowy zarząd, na czele którego stanął Mateusz Bieszke, także prezes klubu Checz Gdynia.

Medale pływaków SMS na MP w ratownictwie wodnym

7 medali wywalczyli pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu podczas V Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, które w miniony weekend odbyły się w Rybniku.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here