„Młodzi zamiast kulturą zajęli się polityką”

Radny Dawid Wacławczyk przy okazji krytyki przyszłorocznego budżetu wyraził zaniepokojenie, że od 10 lat w Raciborzu nie powstało żadne nowe stowarzyszenie kulturalne. – Bo młodzi zajęli się polityką – ripostuje prezydent.

- reklama -

 

– Współpracę z organizacjami społecznymi działającymi w sferze kultury, którym rzuca się 70 tysięcy złotych do podziału na kilkadziesiąt zadań można nazwać tylko kpiną. Proszę zauważyć, że w Raciborzu od 10 lat nie pojawiło się żadne nowe stowarzyszenia działające w obszarze kultury, a 2 imprezy, które miały potencjał rozwoju do poziomu imprez międzynarodowych (Festiwal Sztuki Współczesnej „Ciało – Duch – Miasto” i Muzyczny „WRACKU Festiwal”) upadły właśnie z powodu niedoinwestowania. Smutne, że ludzie, którzy te imprezy tworzyli – dziś przebywają albo za granica, albo pracują w innych miastach – zarzucił Wacławczyk podczas grudniowej sesji.

Prezydent Mirosław Lenk jest zdania, że w dużej mierze za taki stan rzeczy odpowiada większe zaangażowanie młodych ludzi w politykę, stąd na aktywność w dziedzinie kultury nie starcza już czasu. – Mogę ubolewać podobnie jak radny, ale jeśli stowarzyszenia mają powstawać, to musi być to inicjatywa oddolna. Miasto może ewentualnie rozważyć wsparcie finansowe, jeśli zaproponują one ciekawe projekty – twierdzi zaznaczając jednocześnie, że absolutnie nie ma nic przeciwko by młodzież działała w polityce.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

NaM, Oblicza i PiS krytykują budżet Raciborza na 2014 rok

Mówiąc szczerze, nie wiemy jaką politykę gospodarczą i inwestycyjną prowadzi Pan Prezydent. Naszym zdaniem takiej polityki po prostu nie ma! – pisze w imieniu opozycji radny Dawid Wacławczyk.

 

 

Nowa partia. Jej lider przyjedzie wesprzeć NaM

W sobotę odbyła się konwencja założycielska partii Polska Razem. Wziął w niej udział europoseł z Raciborza Marek Migalski (ostatnio PJN). Jarosław Gowin, szef partii, na zaproszenie RSS NaM, w styczniu pojawi się w Raciborzu.

 

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. „Współpracę z organizacjami społecznymi działającymi w sferze kultury, którym rzuca się 70 tysięcy złotych do podziału na kilkadziesiąt zadań można nazwać tylko kpiną.” To prawda. Panie Prezydencie-bardzo dobrze, że młodzi zajęli się kulturę skoro średnie pokolenie nie domaga. Kadencja się kończy i niech młodzi wreszcie uczciwie i bez kumoterstwa prowadzą rządy nie tylko w tym mieście, ale w całym kraju. Ot i tyle-małe noworoczne marzenie zwykłego obywatela. [/i]

  2. TE,,,,,,,,PREZYDENT , A TY ZAMIAST UCZYĆ ZAJĄŁEŚ SIĘ TEŻ …..POLITYKĄ! OT PRZYGADAŁ KOCIOŁ ….GARKOWI,
    A WOJNAR ZAMIAST JEZDZIC…..TRAKTOREM I WÓZKIEM WIDŁOWYM TEZ ZAJAŁ SIE …..POLITYKA TU JEST FORSa i. BEZKARNOSC![img]upload/small_17ScreenShot030.jpg[/img][img]upload/small_25ScreenShot029.jpg[/img][img]upload/small_19ScreenShot028.jpg[/img][img]upload/small_29ScreenShot027.jpg[/img][img]upload/small_39ScreenShot026.jpg[/img][img]upload/small_22ScreenShot025.jpg[/img][img]upload/small_21ScreenShot023.jpg[/img][img]upload/small_17ScreenShot022.jpg[/img]

  3. Młodych interesują piwo i potańcówki w pubie, a nie polityka. I słusznie bo politykami można rzygać. I tymi z prawej i z lewej, i młodymi i starymi. Wszyscy po jednych pieniądzach.

  4. Młodzi zajmują się polityką, żeby mieć kasę na zajęcie się kulturą. Gdyby rozpisywanie budżetu w mieście nie było tak niesprawiedliwe może nie musieli by się niedoświadczeni młodzieniaszcy pchać do polityki, a zająć tym, co potrafią lepiej – kulturą.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here