Śląsk poligonem dla lewicowej koalicji Tuska i Millera?

W Sejmiku Śląskim zawiązano koalicję SLD-PO. Zaniepokojenie tym faktem wyraża w imieniu partii J. Gowina europoseł Migalski. – Tusk nie ma nic przeciwko partii będącej kontynuatorką PZPR, czczącą Jaruzelskiego – pisze w oświadczeniu.

Oświadczenie regionu śląskiego partii Polska Razem Jarosława Gowina ws. koalicji PO i SLD w województwie śląskim

- reklama -

Polska Razem Jarosława Gowina z dużym zaniepokojeniem przyjmuje fakt, że w województwie śląskim została zawiązana koalicja Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na szczególne potępienie zasługuje to, iż nastąpiło to w 32. rocznicę masakry w Kopalni Wujek. Okazuje się, że Donald Tusk nie ma nic przeciwko ścisłej współpracy z partią, która jest prostą kontynuatorką PZPR, a generała Jaruzelskiego czci na swoich zjazdach.

Sojusz PO i SLD został zawarty po to, by obie partie mogły w spokoju obsadzić funkcje publiczne w województwie śląskim i podzielić się wpływami finansowymi. Dzisiejsza sesja Sejmiku Województwa Śląskiego jest formalnym dobiciem targu między socjalistą Millerem i socjaldemokratą Tuskiem.

Polska Razem Jarosława Gowina potępia tę lewicową koalicję i przestrzega Polaków przed przyszłym sojuszem tych dwóch partii na poziomie krajowym. Województwo śląskie jest jedynie poligonem doświadczalnym, na którym współpraca Leszka Millera i Donalda Tuska ma być przetestowana. Polska Razem Jarosława Gowina powstała po to, by stworzyć wyraźną alternatywę dla powstającej lewicowej koalicji Tuska i Millera.

Marek Migalski, wiceprezes Polski Razem Jarosława Gowina

 

/ps/

 

 ———————————————

 

zobacz także:

 

Nowa partia. Jej lider przyjedzie wesprzeć NaM

W sobotę odbyła się konwencja założycielska partii Polska Razem. Wziął w niej udział europoseł z Raciborza Marek Migalski (ostatnio PJN). Jarosław Gowin, szef partii, na zaproszenie RSS NaM, w styczniu pojawi się w Raciborzu.

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. A ja, w przeciwieństwie do poprzedników, przyklasnę. BRAWO. Jedyna sensowna, zdolna do jakichkolwiek działań koalicja i NATURALNA. Dzięki Bogu, dojrzewają do tego. Mam nadzieję, że po następnych wyborach wyautują polityczną prostytutkę jaką jest PSL i Platforma z Sojuszem stworzą większość parlamentarną. Będę się o to modlić. Uchowaj nas Boże od Gowinów, Antków, Kaczorów, Migalskich.

  2. Całe szczęscie że nie mam nikogo podobnego z twoim myśleniem w rodzinie bo bym z takim kimś nie chciał mieć nic wspólnego i sam wstyd by był choćbyś i lamborgini jeżdził.Weż se czerwoną flagę na ścianie powieś skoro taki zwolennik czerwonych jestes.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here