It’s Father Christmas, czyli po angielsku w bibliotece

W raciborskiej bibliotece odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom po angielsku". Gościem był sam… Father Christmas. Racibórz biblioteka – It's Father Christmas – zdjęcia>>>

Ostatnie tegoroczne spotkanie z cyklu Cała Polska Czyta Dzieciom po angielsku – organizowanego przez Centrum Helen Doron we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną im. Ryszarda Kincla w Raciborzu – odbyło się w wyjątkowej atmosferze nadchodząc świąt Bożego Narodzenia.
Na zebranych 20 grudnia w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży czekały "Christmas Stories". Godzinę angielskich opowieści rozpoczęto od odczytania listu do Świętego Mikołaja. Po skolekcjonowaniu wszystkich prezentowych życzeń nadszedł czas zaprzężenia mikołajowego środka transportu – wszystkie dzieci w porożach na głowach i z zaczerwionymi nosami zamieniły się w najsłynniejszego z reniferów. Małe Rudolphy odśpiewały wesołą piosenkę w ramach muzyczno-tanecznego przerywnika. Największą atrakcją spotkania okazała się wizyta Father Christmas, który w swoim przepastnym worze miał dla każdego coś słodkiego. – Na kolejne spotkania z bajką po angielsku zapraszamy w przyszłym roku – informuje biblioteka.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

"Płonie gwiazda nad Betlejem" w raciborskiej bibliotece

Tegoroczny XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd zgromadził rekordową ilość przedszkoli. 41 przedszkolaków z 14 raciborskich przedszkoli prezentowało polskie kolędy pielęgnując tym samym tradycję kolędowania.

„Le Petit Nicolas na Kasprowicza”

Piątkowe popołudnie należało w Bibliotece przy Kasprowicza do Mikołajka, rezolutnego bohatera książek Sempe i Goscinnego. Razem z zaproszonymi dziećmi celebrowano tego dnia jego imieniny, poznając przy okazji ojczyznę le petit Nicolas.

Europejskie Mikołajki w bibliotece na Ostrogu

Czy Mikulas, Julenmanden i Dziadek Mróz to te same osoby? Tego i innych ciekawostek związanych z mikołajkami i świętami w różnych krajach dowiedziały się przedszkolaki, które odwiedziły Bibliotekę na Ostrogu.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here