Koncerty świąteczno-noworoczne w raciborskich kościołach

Prezydent Mirosław Lenk zaprasza raciborzan na koncerty świąteczno-noworoczne, które odbędą się w raciborskich kościołach. Wystąpią m. in.: Młodzieżowa Orkiestra RCK, "Perspektywa Okolicy", Kwartet Bramy Morawskiej.
Prezydent Miasta Racibórz zaprasza na koncerty świąteczno- noworoczne, które odbędą się w raciborskich kościołach. Wstęp na wydarzenia jest wolny. 28 grudnia w sobotę o godz. 16.30 w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, przy ul. Mickiewicza 8 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury. – Nasi młodzi muzycy przygotowują specjalny świąteczny repertuar – mówi Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury.

- reklama -

Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury w akcji.
W kościele farnym wystąpią też zaprzyjaźnieni z Raciborzem czescy artyści Olga Prochazkowa i Franciszek Šmid, a także zespół „Perspektywa Okolicy” z Grzegorzem Zimałką na czele, który niedawno koncertował dla publiczności Raciborskiego Centrum Kultury. W programie znajdą się utwory bożonarodzeniowe, kolędy polskie i anglosaskie, poezja śpiewana.

Natomiast w niedzielę 29 grudnia o godz. 15.00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela przy ul. Morawskiej 1, wystąpi Kwartet Bramy Morawskiej pod dyrekcją Andrzeja Rosoła z udziałem solistów: Grażyny Bieniek- Żaak – mezzosopran, Joanny Wojnowskej – sopran i Adama Żaaka – baryton.


Grzegorz Zimałka wraz z zespołem, czyli "Perspektywa Okolicy".
W programie m.in. kolędy, a ponadto: A.L. Vebber – Pie Jesu, K.Jenkins – Ale verum,F. Schubert – Pieśń na sopran i klarnet, A. Vivaldi – Cztery Pory Roku „Zima”. Na koncerty wstęp jest wolny.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Koncert Bożonarodzeniowy w Łubowicach

W niedzielę 28 grudnia w Łubowicach odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez Centrum Eichendorffa. W programie koncert muzyki klasycznej, występ Chóru Eichendorffa oraz wspólne kolędowanie.

W Strzesze wręczono medale UNITAS IN VERITATE [fotorelacja]

Urszula Krężel, siostra Adriana Maria Zrada, Wojciech Nazarko, ks. Adam Rogalski i fundacja "Polesie Wschód" – to tegoroczni laureaci medali im. ks. Stefana Pieczki. Dla wyróżnionych oraz publiczności wystąpił Lech Makowiecki.

Konkurs moczki i kutii po raz czwarty na Końcu Świata

Wszyscy miłośnicy moczki i kutii mogą wziąć udział w IV edycji „Raciborskiego Konkursu Moczki i Kutii”, który odbędzie się w piątek 27 grudnia o godz. 17.00 w „Przystanku Kulturalnym KONIEC ŚWIATA”.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here