Kłusownik zatrzymany w Ponięcicach

0

Strażnik koła łowieckiego w Ponięcicach zatrzymał kłusownika, który zasadził się na sarny… Myśliwy powiadomił o zatrzymaniu mężczyzny policję. Kłusownik odławiał zwierzęta w okrutny sposób.

W dniu 19 grudnia 2013 roku na gorącym uczynku został zatrzymany 42-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który usiłował nielegalnie odłowić dwie sarny używając wnyków. Ujęcia sprawcy dokonał strażnik koła łowieckiego w miejscowości Ponięcice, który przekazał raciborskim policjantom kłusownika.

- reklama -


Przy nielegalnym odłowie zwierząt kłusownik posługiwał się wnykami. Próby wydostania się zwierzęcia z pętli powodowały jej coraz mocniejsze zaciskanie, doprowadzając do śmierci zwierzęcia.

Funkcjonariusze w toku dalszych czynności z zatrzymanym ujawnili w jego miejscu zamieszkania 2 głowy oraz 2 skóry pochodzące ze zwierząt oraz narzędzie służące do nielegalnego odłowu zwierząt. Teraz kłusownikowi grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu. Dzięki wzorowej współpracy strażnika koła łowieckiego i raciborskiej policji sprawca został zatrzymany i poniesie za swój czyn konsekwencje prawne.

publ. /żet/
fot. (mini): Przykuta, pl.wikipedia.org
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Fotopodróż po Raciborzu: kładka nad Odrą [ZDJĘCIA]

Nadodrzańska kładka – niedoceniony element krajobrazu Raciborza. Tymczasem wystarczy spojrzeć odpowiednio, aby kładka zachwyciła swym pięknem. Kładka nad Odrą w obiektywie A. Wierzbickiego>>>

 

Miłośnicy Lasów Rudzkich boją się ich unicestwienia[ANKIETA]

– Zostało niewiele czasu by uratować pozostałości sięgające nawet czasów księstwa raciborskiego. Przy tak szybkim wyrębie drzew grozi unicestwienie pomników przyrody – apelują miłośnicy rudzkich ostępów i proszą o wypełnienie ankiety.

Niepewne losy PK. Konkurencja: na 100% odwołamy się do KIO

– Uważamy, że uzasadnienie zamawiającego jest oderwane od rzeczywistości – poinformowała nas dyrektor KBU Edyta Tomasiak. Krakowskie konsorcjum zapowiada odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here