Z MEDIÓW: Gdzie najlepiej płacą za pracę?

2

Górnictwo, leśnictwo, przemysł energetyczny… Zatrudnieni w tych branżach nie muszą narzekać na niskie zarobki. Sprawdź, w których branżach  najlepiej płacą za pracę –  szczegóły>>>
Dziennik "Gazeta Prawna" opublikował ranking branż gospodarczych w Polsce, które najlepiej płacą za wykonywaną pracę. Okazuje się, iż więcej niż dobre zarobki są w górnictwie i leśnictwie. Dane dotyczą okresu od stycznia do września 2013 roku.

Na pierwszym  miejscu znalazł się przemysł rafineryjny i koksowniczy, gdzie przeciętne wynagrodzenie brutto wynosiło 7.597,00 zł. miesięcznie. Drugie miejsce w tym rankingu zajmuje leśnictwo /lasy państwowe/  z wynagrodzeniem 6.694  zł. a na trzecim miejscu uplasowało się górnictwo z przeciętnym wynagrodzeniem 6.260,00 zł. Za nimi są media, wydawnictwa i telekomunikacja – 6.126,00 zł. i na szóstym miejscu energetyka wynagrodzeniem miesięcznym w wysokości 6.020,00 zł.

- reklama -

Dla porównania, przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej według danych GUS w trzecim kwartale 2013 roku wynosiło 3.651,72 zł. W analogicznym okresie roku ubiegłego było to 3.521,67 zł. Tymczasem minimalne wynagrodzenie brutto od 1 stycznia 2013 roku wynosi 1.600,- zł.

/Mak/
fot. (mini): Kompania Węglowa S.A.
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Niepewne losy PK. Konkurencja: na 100% odwołamy się do KIO

– Uważamy, że uzasadnienie zamawiającego jest oderwane od rzeczywistości – poinformowała nas dyrektor KBU Edyta Tomasiak. Krakowskie konsorcjum zapowiada odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

Wielka akcja na święta. Policja zadba o nasze bezpieczeństwo

Przez całe święta, od Wigilii począwszy, na drogach całego województwa można spodziewać się wzmożonych kontroli policji – i to nie tylko drogówki! Rusza akcja "Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2013".

Pracownicy marketów handlowych też powinni zdążyć na wigilię

Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda apeluje do sieci handlowych aby ograniczyły czas pracy sklepów w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia, tak aby ekspedientki, kasjerki i magazynierki mogły zdążyć  z przygotowaniem wieczerzy.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here