Wspomnienie Świętych Młodzianków, pomordowanych męczenników

Kiedy Herod dowiedział się od mędrców o narodzeniu Jezusa poczuł, że jego władza absolutna jest zagrożona. Nie wiedział gdzie znaleźć Jezusa, dlatego kazał wymordować wszystkich chłopców w Betlejem w wieku do lat dwóch.

Jak podkreślają bibliści – była to straszliwa rzeź niewiniątek. Jezusa z Maryją i Józefem już tam nie było. Dlatego Chrystus ocalał. Postać Heroda znajdowała naśladowców w następnych wiekach a także w czasach współczesnych. Król Herod był człowiekiem rządnym władzy za wszelką cenę, bardzo podejrzliwym i ambitnym. Uważał, iż ziemia i naród żydowski jest jego własnością osobistą. Aby utrzymać się przy władzy stosował terror  i pozbywał się niewygodnych mu ludzi, którzy jak uważał zagrażali jego panowaniu. Władzę zdobywał po trupach. Wymordował żydowską rodzinę królewską i zajął jej miejsce. Posunął się nawet do zabicia osób najbliższych z rodziny jak : szwagra Józefa, swoją żonę Mariam, trzech synów – Aleksandra,  Arystobula i Antypatra a nawet arcykapłana Arystobula, teściową i swojego teścia oraz wielu innych. Opisuje to dokładnie historyk żydowski Józef Flawiusz, żyjący 70 lat później.

- reklama -

 

Od wieków co roku, tuż po Bożym Narodzeniu obchodzimy 28 grudnia wspomnienie pomordowanych, Świętych Młodzianków – męczenników. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do celebracji tego święta i uczestnictwa we Mszach świętych w intencji  współczesnej rodziny. Przypomina też o naszych wielkich problemach braku szacunku dla ludzkiego życia którego przejawami są: aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro czy eutanazja. A wszystko proponuje się w ramach przenoszonej z państw zachodnich Ideologii Gender.

 

/K.N./

 

 

——————————————————————-

Polecamy również:

 

 

 

Szopki bożonarodzeniowe w raciborskich parafiach 2013

2013-12-25

Bywają duże, jak i zupełnie malutkie, bogate lub skromne, nowoczesne albo klasyczne. Trudno jednak bez nich wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia. Zobacz zdjęcia szopek bożonarodzeniowych w raciborskich kościołach .

wiecej

 

Żywa stajenka w Brzeziu. Mały Jezus płakał cichutko.

2013-12-25

Małżonkowie ze swoim dzieciątkiem w roli Świętej Rodziny w żłóbku, bydło przy stajence – w prawdziwy klimat nocy betlejemskiej wprowadzał mieszkańców Brzezia proboszcz Rek.

wiecej

 

Ksiądz Herbert Hlubek pochowany w rodzinnym Borucinie

2013-12-24

Bratanice ks. Hlubka, Irena Hlubek i Alicja Wilkus z mężem, dziękują księżom, przyjaciołom, wszystkim przybyłym delegacjom oraz uczestnikom uroczystości pogrzebowych za modlitwę oraz towarzyszenie śp.stryjowi w ostatniej drodze.

 

 

 

——————————————————

 

 

Nauki przedślubne Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Swietne odniesienie jednowładztwa i bezwzględności Heroda do niektórych współczesnych rządzących państwami, lecz przy pomocy ideologii i psychicznego przymusu.

  2. Myślę, że do tej plejady współczesnych Herodów można by zaliczyć na podstawie obrony stanowiska za wszelką cenę i rządzenie despotyczne na zasadzie przymusu partyjnego aby tylko utrzymać się na stanowisku- cara Donalda I.Stosuje te same metody, tylko w postaci innych form i narzędzi.
    Robi również wrażenie ,iż państwo to jego własność , naród też i można GO LEKCEWAŻYĆ, ZNIEWAŻAĆ I WCALE SIĘ NIE LICZYĆ Z JEGO OPINIAMI.

  3. Interesując się na bieżąco polityką i finansami Polski oraz działaniami premiera i jego świty, czuję się jakby moją ojczyzną zarządzał Herod
    tylko innymi środkami i sposobami.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here