Wieczór kolędowy u św. Mikołaja

W niedzielę 5 stycznia w kościele św. Mikołaja odbył się koncert popularnych kolęd w wykonaniu chóru młodzieżowego Bel Canto ze Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” oraz miejscowej scholi parafialnej.

 

- reklama -

 

 

Ideą koncertu, jak stwierdził Marceli Reszka – dyrygent Bel Canto, jest  przypomnienie dawnych tradycji, kiedy to prawie w każdym domu przy choince zasiadała cała rodzina i wspólnie jak kto mógł śpiewano piękne, polskie kolędy. Kolędowanie zbliża ludzi, wytwarza atmosferę życzliwości i serdeczności, czego nam dzisiaj tak często brakuje.

Dlatego w repertuarze zarówno chóru Bel Canto, jak i scholi pod kierownictwem Iwony Chojeckiej, znalazły się znane pieśni bożonarodzeniowe, do których włączali się także słuchacze. Koncert zakończył się Nabożeństwem Eucharystycznym, odprawionym przez ks. dr. hab. Konrada Glombika.

Jutro w święto Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, w tym samym kościele o godz. 18.00  również popularne kolędy oraz ich aranżacje wykona zespół wokalny „Miraż” z Młodzieżowego Domu Kultury w programie Elżbiety i Andrzeja Biskupów.

 

/K.N./

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

Kolędowanie w parafii NSPJ [FOTORELACJA]

Tradycją staje się, że popołudnie drugiego dnia świąt w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa to czas radosnego kolędowania. W czwartek pod kościołem rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

 

 

Szopki bożonarodzeniowe w raciborskich parafiach 2013

Bywają duże, jak i zupełnie malutkie, bogate lub skromne, nowoczesne albo klasyczne. Trudno jednak bez nich wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia. Zobacz zdjęcia szopek bożonarodzeniowych w raciborskich kościołach .

 

- reklama -

15 KOMENTARZE

  1. Przede wszystkim chciałem podziękować pani Iwonie Pardon-Chojeckiej za zorganizowanie całego przedsięwzięcia i za to, że mogliśmy wspólnie wystąpić.Również kieruję słowa podziękowania dla słuchaczy którzy tak pięknie włączyli się w śpiew.Szczere wyrazy uznania dla scholi „Unisono” i dla belcantowiczów. M.R.

  2. Dziękujemy Pani Iwonie za zorganizowanie tak wspaniałego kocertu. Było pięknie. Mamy wspaniałą scholę . No a jak my włączyliśmy się ze śpiewem to aż dech zapierało. Super, jeszcze raz gromkie brawa

  3. Było cudnie. Mnie podobało się bardziej na Waszym występie niż wczoraj na koncercie. Może było mniej ludzi, ale wspólnie mogliśmy pośpiewać i były między tym czytane piękne refleksje.Czekam, kiedy znowu nasza Schola i chór zaśpiewają razem. Czuło się bliskość Pana. Dziękuję.

  4. Do wnętrza i duszy człowieka nigdy nie wejdziesz. Więc nie oceniajmy innych lepiej czy gorzej.Ludzie potrafią być aktorami. Jedynie Bóg może ocenić naszą pobożność.

  5. Widzę to co widzę i mam wrażenie, że bycie religijnym stało się modne. Kościoły organizują szopki, przedstawienia, występy, a coraz więcej w nich próżność, coraz mniej Boga.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here