Znamy ceny biletów do aquaparku H2Ostróg

28

Ceny skalkulowano w ten sposób, by basen nie przynosił strat przy 600 odwiedzających dziennie. Czy kalkulacja ma prawdziwe założenia, okaże się wkrótce>>

 

- reklama -

 

 

Miejska komisja oświaty opiniowała dziś projekt uchwały przyznającej prezydentowi uprawnienia do ustalania cen wstępu do aquaparku, którego budowa jest już na ostatniej prostej. Przy tej okazji szefowie OSiR-u, którzy będą zarządzać obiektem, przekazali (wstępny na razie i wymagający akceptacji prezydenta) cennik wstępu. I tak zgodnie z wcześniejszą obietnicą Mirosława Lenka, normalny bilet będzie kosztował w dni powszednie 10 zł. W weekendy i święta, zależnie od pory, zapłacimy 12 i 14 zł. To jeśli chodzi o strefę basenową, gdyż strefa SPA będzie droższa. Przewidziano szereg zniżek, np. dla emerytów, niepełnosprawnych, studentów czy posiadaczy kart seniora i rodzina plus. (szczegóły na fotografiach poniżej).

Wstęp na basen wywołał żywą dyskusję wśród radnych. I tak np. Andrzej Lepczyński pytał, ile ludzi musi dziennie odwiedzić obiekt przy tych cenach, by nie przynosił on strat. Jak się okazuje, średnio musi być to 600 osób na dzień. Dawid Wacławczyk postulował, by podnieść ceny wstępu na basen w niektórych kategoriach, obniżyć zaś do SPA. – Baseny są dookoła i trudno pod tym względem konkurować z nimi. SPA zaś nie ma nikt, więc to może przyciągnąć klientów spoza Raciborza – argumentował. Wyraził ponadto swe obawy, czy prezydent nie wykorzysta danych mu uprawnień do ustalania cen do walki o głosy wyborców. Na zakończenie radni chcieli dowiedzieć się, jak zaproponowane stawki kształtują się w porównaniu z innymi basenami w okolicy. – To naprawdę nie jest drogo, nasze ceny są niezwykle konkurencyjne – skwitował Jerzy Kwaśny, szef OSiR.

 

Paweł Strzelczyk

 ————————————————–

zobacz także:

 

Wybrano nazwę raciborskiego aquaparku. H2Ostróg

W konkursie na nazwę parku wodnego w Raciborzu zwyciężyła nazwa H2Ostróg propozycja nadesłana przez mieszkankę Raciborza Iwonę Jasiak. Na zwycięską nazwę oddano łącznie 212 głosów.

 

- reklama -

28 KOMENTARZE

 1. Żaden matrix, tylko kontekst jest niejasny. Projekt uchwały nie przyjmował cennika, a dawał upoważnienie Prezydentowi do tego, by to on regulował ceny w aquaparku. A ja uważam, że cennikiem powinien zajmować się tylko i wyłącznie ten, który jest odpowiedzialny za aquapark i jego wyniki finansowe – czyli jego dyrektor. W sytuacji, kiedy dyrektor nie ustala cen, a robi to prezydent powstaje problem: jak rozliczyć dyrektora z efektów, skoro nie może od dyktować cen? Powstaje system PLR-owski, gdy ceny nie zależały od producentów, a od woli PZPR. Nie trudno wybrazić sobie sytuację, w której racjonalnie liczący dyrektor wie, że ceny trzeba podnosić, a prezydent go blokuje „do wyborów”, bo chce np. rozdawać bilety za 5 zł jakiejś grupie, na którą liczy w wyborach. A w drugą stronę: łatwo najpierw nie pozwolić dyrektorowi stosować cen rynkowych, a potem go wyrzucić pod pretekstem tego, że jego obiekt przynosi straty. Poltycy powinni się trzymać z daleka od gospodarki. Po prostu…

 2. Cena 10 zloty wydaje mi sie wysoka na wstep .Takie inwestycje raczej nie są dochodowe i miasto fundujać taki obiekt powinno się liczyć z gory że od momentu otwarcia będzie musiało dotować dzialalność H2Ostróg .Tak jak jest z biletam na autobusy .Gdyby Racibórz byl kurortem mędzy narodowym turystycznym to wtedy może taki obiekt móglby się sam finansować i mieć jeszcze zyski .Trzeba przyjąć zasadę non profit i myśleć o stałej rezerwie z budrzetu miasta na stalą dotację chyba że Racibórz zmieni się w zaglębie turystyczne wtedy było by to zbędne.

 3. masz rację …
  I tylko ddodam, ze [color=#333300]w okresie przedwyborczym,, prawo do ,,kszrtałtowania cen,,[/color] dla … [tu wedle POtrzeb] jest wprost … [color=#333300]BEZCENNE[/color] .

 4. Ale w weekendy będzie więcej ludzi,to dlaczego bilety droższe?Obyście się nie przeliczyli ,nawet masowe nagonki szkół nie pomogą.Wszystkiego się kiedyś odechce,nawet wody:))))))))

 5. A dlaczego nie ma – jak w wiekszości przyzwoitych parków wodnych – biletów dwu i trzygodzunnych oraz calodobowych?
  Jaki gospodarz takie ceny. 10 zł kosztyje godzina we Wrocławiu, a gdzie tam nasz Racek a Wrocek? Paranoja :/

 6. Kolejna kicha. SPA pewnie będzie droższe niż w okolicy (np. w Żytnej) a basem droższy niż na oborze, więc ciekawa jestem kto będzie odwiedział ten „najnowocześniejszy” aquapark w Polsce…

 7. PARANOJA jakaś ! ;0
  Co za pomysł zwiększać opłaty wstępu w weekendy?!?!?!?!?????????….przecież właśnie w tych dniach jest okazja zarobić na ILOŚCI klientów !!!! … i czemu takie podziały na „baseny” i SPA ???? …to jakiś nowy pomysł naszych wladz,by tylko straty tworzyć i powielać? Czemu w Polsce są takie obiekty z saunami,grota solną – i wszystko jest w cenie jednego biletu! …a impuls naliczany jest za przekroczenie wykupionego czasu !
  Bardzo DRODZY RADNI I Panie PREZYDENCIE LENK !….
  Czemu „z góry” chcecie doprowadzić do upadku ośrodka jeszcze nie oddanego do użytku???

 8. Jak zwykle sami niezadowoleni. Najlepiej nic nie robić. I tak zawsze będziecie niezadowoleni.NIe interesuje mnie czy ktoś wygra wybory czy nie. Ważne że bedę mógł normalnie iść sobie na basen, i nie będe musiał tracić godziny na dojazd do okolicznych basenów, a to też kosztuje( to informacjia dla liczykrupów).

 9. 10 zł za godzinę w basenie to nie jest wysoka cena. Może za granica jest taniej, ale wtedy trzeba doliczyć koszty transportu, prowiantu, etc. A tak – niedzielne popołudnie, nie masz co robić – zakładasz buty, bierzesz strój i w 20 minut jesteś w aquaparku! Nie marudźcie tylko szykujcie klapki i ręczniki:)

 10. Czyżby prezydent szykował sobie dyrektorstwo na basenie, że ceny chce ustalać? Przecież to dyrektor powinien ustalać zgodnie z kalkulacją ekonomiczną i możliwościami mieszkańców.

 11. No chyba Cię wyobraźnia poniosła – myślisz że Lenk tracąc pezydencki stołek, zacznie pracę na basenie? CHyba nie… Ale może zatrudni tam swojego syna jako ratownika – to już bardziej prawdopodobne.

 12. Warto by sprawdzić dlaczego za granicą jest taniej o ile jest w rzeczywistości.Jesli jest taniej to albo mają stałą doplatę z gminy do aquaparku lub mają masę klientów którzy daja wyjść na swoje bez dotacji .Myslę że bez dotacji raczej za granicą chyba się jednak nie obejdzie .I warto uwzględnić stałą dopłatę do biletu z miasta aby obiekt był dostepny dla każdego chętnego a nie tylko dla tych których na to stać finansowo.

 13. Można się spierać o ceny ale ja bym zwrócił uwagę na coś innego. Aby odsunąć od tego żabiego stawu osoby zarządzające Osirem. Z tego względu, że nic dobrego z ich zarządzania nie wyjdzie. 1) Pamiętam jak hucznie reklamowano mini pole golfowe ceny też dla zwykłego zjadacza chipsów były trochę za duże. Mijały lata mało kto grał tor „zardzewiał” obniżono ceny , później chyba go odmalowano, a teraz nie wiem czy istnieje.2) podobnie sprawa miała się z boiskiem do siatkówki plażowej. Szumu trochę było bo otwarli nowe boisko mineły dwa lata boisko zarosło, gałężie drzew plątały się po piasku z kabzlami i innymi śmieciami. słupki pordzewiały mechanizm do naciągania linki był rozwalony; piasek zbity i stary. na prośbę o zrobienie z tym porządku dostaliśmy grabie i łopatę, a słupki ochlapano farbą z zaciekami którymi brudziliśmy się przez dwa tygodnie. obecnie to boisko zlikwidowano.3) było huczne otwarcie Arena rafako nie tak dawno. chciałem skorzystać w chłodne dni z bieżni od miesiąca albo i dłużej bo tego nie liczę słyszę od pani na portierni że urządzenia są popsute. a siłowni też można popisać 4) zastanawiam się po co zadaszenie na trybunach boiska. nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na drobne remonty. Rozumiem można powiedzieć nie ma kasy na naprawy np bieżni (cz. elektro.) ale jak gospodarz nie potrafi zadbać o boisko siatkowe gdzie wystarczy posłać pracownika albo samemu iść wygrabić to boisko , wkręcić śrubę aby mechanizm napinania linki nie opadał – po prostu przygotować go dla ludzi . to dla mnie nie jest gospodarz. zwłaszcza, że miało się to pod nosem jak teraz wodny park. 5) dlatego nie dziwią mnie te ceny. nabić kasy ile sie da na początek a za dwa lata jak zaczną występować drobne usterki to nawet pies z kulawą nogą sie nie ruszy do usunięcia tylko obniży się cenę biletu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here