Raciborska policja przestrzega. Pilnuj swojego drinka!

0

Pigułka gwałtu – ten obezwładniający środek najłatwiej dodać do drinka, na dużej imprezie, dyskotece czy w klubie.

„Pigułki gwałtu”- to umowna nazwa szeregu substancji chemicznych o działaniu obezwładniającym. Substancje te sprawiają, że oprawca jest w stanie podporządkować sobie ofiarę, bez konieczności używania siły. Coraz częściej „pigułki gwałtu” pojawiają się w polskich klubach, dyskotekach i stosowane są w celach przestępczych.

- reklama -

 

Ten obezwładniający środek najłatwiej dodać do drinka, na dużej imprezie, dyskotece czy w klubie. Należy jednak mieć się na baczność nie tylko podczas hucznych imprez, lecz także w trakcie podróży pociągiem, czy tez spotkania biznesowego. Substancja ta może być dodana do napoju praktycznie w każdym miejscu. Występuje w postaci płynu, proszku, tabletek lub granulatu. Jest bezbarwna, bezzapachowa i praktycznie bez smaku.

 

Jeśli podejrzewasz, ze ktoś wrzucił Ci do napoju oszałamiającą substancję podejmij natychmiastowe działanie! Szukaj pomocy u osoby zaufanej. Ważne aby taki przypadek niezwłocznie zgłosić na policję – zwiększa to szanse na znalezienie i ukaranie sprawcy. Substancja znika z krwi już po kilku godzinach, dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej wykonać niezbędne badania.

 

Apelujemy o rozwagę i ograniczone zaufanie względem nieznajomych. Podstawa to ostrożność i każde niebezpieczeństwo pozostanie potencjalnym jeśli będziesz przestrzegać kilku zasad. Tak więc na imprezę nie wybieraj się samotnie, a tylko w towarzystwie zaufanych osób. Pij z własnoręcznie otwartej puszki lub butelki – jeśli to niemożliwe, obserwuj, w jaki sposób Twój napój jest przyrządzony. Nie przyjmuj napojów od nieznajomych i nie zostawiaj napoju bez opieki, nawet jeśli odchodzisz tylko na chwilę – czytamy na stronie raciborskiej komendy.

 

źródło: KPP Racibórz

 

/ps/

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

Policja: mniej przestępstw, lepsza wykrywalność

Ograniczenie przestępczości przy jednoczesnym wzroście wykrywalności przestępstw – raciborska policja podsumowała 2013 rok.

 

 

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here