Policja: Nędza bezpieczną gminą

– Żadnych rozbojów, wymuszeń, nie mówiąc już o zabójstwach – policja podsumowuje 2013 rok na terenie gminy Nędza.

W 2013 roku na terenie gminy Nędza nie odnotowano przestępstw kategorii ciężkiej. – Żadnych rozbojów, wymuszeń, nie mówiąc już o zabójstwach – informował podczas posiedzenia Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Rady Gminy, st. asp. Henryk Linek – komendant Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej, który obejmuje swoim działaniem również gminę Nędza.

- reklama -

 

W sumie w 2013 roku w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej obejmującym Gminę Nędza oraz Gminę Kuźnia Raciborska wszczęto 267 postępowań przygotowawczych, a zakończono 269 postępowania. W trakcie prowadzonych postępowań stwierdzono 273 przestępstwa z których wykryto 157, a nie wykryto 116 co daje wykrywalność na poziomie 64,61 %.

Na terenie Gminy Nędza z 88 wszczętych w 2013 roku postępowań 42 zakończyły się skierowaniem aktu oskarżenia, 39 umorzono z powodu niewykrycia sprawców, pozostałe zostały zakończone umorzeniem z powodu braku znamion przestępstwa.

Policjanci z Kuźni Raciborskiej na terenie swojego działania (gmina Kuźnia Raciborska oraz gmina Nędza) odnotowali zdecydowany spadek przestępczości w kilku kategoriach – w 2013 roku w stosunku do 2012 roku o wiele mniej było kradzieży, kradzieży z włamaniem, uszkodzeń mienia, przestępstw rozbójniczych itd. Więcej na wykresie:

 

 

W samej gminie Nędza w sumie w 2013 roku przeprowadzono 358 interwencji: w Nędzy 169, w Babicach 52, w Ciechowicach 22, w Górkach Śląskich 7, w Łęgu 22, w Szymociach 28 i w Zawadzie Książęcej 60.

Radni podczas posiedzenia Komisji pytali funkcjonariuszy policji m.in. o problem tzw. przestępczości węglowej. – Faktycznie, w poprzednich latach złodzieje węgla spędzali nam sen z powiek – przyznaje komendant Henryk Linek. – Jednak w 2013 roku zjawisko udało nam się zminimalizować do zaledwie kilku przypadków. Niemniej, skala zjawiska, a także osoby wcześniej karane za kradzież węgla i tzw. usypy, wymagają z naszej strony stałego monitorowania.

 

/ps/

 

 ———————————————————

 

zobacz także:

 

Po pół roku funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami przyszedł czas na podliczenie zysków i strat.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj