Zamkowe spotkania z nauką

0

W ramach pierwszego spotkania poświęconego nauce Jan Kalabiński opowie o sejsmologii, zaś Wojciech Wojtak o wyprawie na Antarktydę.

 

- reklama -

Cztery pory nauki – to pierwsze z zaplanowanych na Zamku Piastowskim spotkań poświęconych nauce. Tego co w niej ciekawe, pasjonujące i warte odkrycia. W roli wykładowców Jan Kalabiński i Wojciech Wojtak.

Każdej porze roku zostanie przyporządkowane jedno spotkanie o charakterze popularno-naukowym a więc z przekazem dopasowanym do każdego odbiorcy chcącego poznać ciekawe zjawiska. Będzie też możliwość dyskusji i zadawania pytań.

Początek cyklu 11 marca o godz. 17.00. Temat – Śląskie Obserwatorium Geofizyczne naukowym skarbem Ziemi Raciborskiej. Co w programie?

1) Prezentacja Jana Kalabińskiego, opowieści i ciekawostki o historycznych sejsmometrach profesora C. Mainki i o tym jak w Raciborzu tworzyła się europejska myśl naukowa w dziedzinie sejsmologii;

2) Prezentacja i opowieść Wojciecha Wojtaka o jego wyprawie polarnej na Antarktydę. Ten temat nawiązuje do jesienno-zimowej wystawy polarnej PAN, prezentowanej na Zamku w Raciborzu przy okazji Festiwalu Nauki Eduscience;

3) Część praktyczna, ciekawostki o współczesnych pracach obserwacyjnych, pokaz rejestracji sejsmicznych i rzeczywiste pokazy działania współczesnego sejsmometru przenośnego.

Wstęp wolny. Sala konferencyjna Zamku ( II piętro).  

 

/ps/

 

 —————————————————

 

zobacz także:

 

Marzec i kwiecień na Zamku Piastowskim

Nadchodzące miesiące będą obfitować w wiele ciekawych wydarzeń.  Zobacz, co zaplanowano w dawnej siedzibie Piastów.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here