Czytelnicy pytają: ile kosztowała Rewia Forever w RCK?

13

Rewia Forever przejdzie do historii RCK. Oszałamiające widowisko zrodziło pytania o koszt imprezy. Odpowiadamy! [AKTUALIZACJA 05.03.14].

AKTUALIZACJA 05.03.14
Otrzymaliśmy z RCK dodatkową informację dot. sprzedaży biletów z portalu biletowego, za pośrednictwem którego udało się sprzedać jeszcze 5 biletów (po 95 zł). Tak więc ogółem wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 18 875 zł, przy niezmiennych kosztach organizacji imprezy (40 000 zł).
——————————————————————————————————————–
16 lutego na scenie Raciborskiego Centrum Kultury miało miejsce niezwykle efektowne widowisko – Rewia Forever Małgorzaty Potockiej. – To najbardziej widowiskowe, najbardziej ekskluzywne i najdroższe widowisko jakie stworzono w historii rozrywki! Przedstawienie wyjątkowe pod względem inscenizacyjnym. Wielka ilość wspaniałych kostiumów, efekty multimedialne, starannie przygotowane aranżacje muzyczne, a także różnorodna choreografia – reklamowało wydarzenie Raciborskie Centrum Kultury i trzeba przyznać, że występ rzeczywiście zrobił na widzach ogromne wrażenie. – Widowisko (…) było naprawdę oszałamiające. Show jakiego chyba w Raciborzu jeszcze nie było. Przynajmniej ja nie pamiętam – komentował Czytelnik. Efektowne zdjęcia zrodziły pytania o koszt organizacji imprezy ( – Ile kosztowało to show nasze RCK? – pytał Czytelnik).

Zwróciliśmy się w tej sprawie do Janiny Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury. Zapytaliśmy o koszt organizacji imprezy oraz wpływy, które udało się osiągnąć ze sprzedaży biletów. Dzisiaj (04.03.14) dyrektor RCK poinformowała nas, że całościowy koszty organizacji imprezy wyniósł 40 000 zł, natomiast wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 18 400 zł (sprzedano ich 193, dodatkowo w celach promocyjnych rozdysponowano również 21 podwójnych zaproszeń, które były do wygrania w konkursach organizowanych przez lokalne media). Wszystkim Czytelnikom, którzy nie mieli okazji zobaczyć Rewii Forever na żywo, polecamy fotorelację z imprezy.

- reklama -

 

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Zapierająca dech w piersiach Rewia Forever w RCK

– Czuję się jak w sławnym paryskim Moulin Rouge! Co za widowisko! – Piotr z Rybnika po pierwszej części show, przyznał, że zaczerwienione policzki z emocji ma pierwszy raz w życiu.

Atrakcyjny Dzień Kobiet w RCK

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza 8 marca na Dzień Kobiet. W programie spektakl, występy tancerzy i orkiestry oraz pokaz mody.

"Klimakterium II, czyli menopauzy szał" w RCK

Bohaterkami musicalu są kobiety w wieku "menopauzalnym". Ich perypetie rozbawiły publiczność w RCK [FOTORELACJA]

 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

13 KOMENTARZE

  1. Widziałam spektakl. Byłam bardzo zaskoczona, że nie było kompletu widzów. W historii RCK było wiele przeciętnych imprez, które zgromadziły pełną widownię, a na takim widowiskowym show było wiele pustych miesc. Myślę, że to wygenerowało ujemne saldo. To było bardzo ważne wydarzenie w historii RCK, ale chyba słabo nagłośnione.

  2. Kto bogatemu zabroni? Racibórz stac na rozrzutne życie, przecież jest bogaty. 22 tyszl dopłaciło do spektaklu dla 200 osób. Hmmm (To przecież „raptem”110zl na osobę 🙂 )

  3. Czyli – frekwencja wyniosła 1/3 pojemności sali. Brawo dyrektorka – emerytka! 20 tysięcy w plecy, a dam sobie głowe uciąc, że Wystubowa nie podała redakcji kosztów innych niz wynagrodzenie zespołu tj. promocji (media, plakaty, słupy OSiR), prądu, godzin pracy praowników RCK, uzytkowania jego sprzętu etc. Pogratulować! 2 godziny zabawy za 20 tysięcy dla 200 osób. Rycerze tyle nie dostali na festiwal, który trwa 3 dni i ma kilka tysięcy widzów… Oczywiście Lenk jeszcze pochwali, a co mu tam, nikt ze swoich strat nie ponosi…

  4. Czy ci mieszkańcy miasta, którzy nie byli na rewii i tak za nią zapłącili, bo dyrektorowa dołożyła z pieniędzy podattników ponad 20 tysięcy złotych! O mój boże!

  5. 111 zł 91gr dostacji dostał każdy widz obecny na przedstawieniu z naszych podatków 😉
    A ile osób pobocznych zarobiło? Bo przecież organizatorzy takich imprez też muszą z czegoś żyć.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here