Ceny mieszkań w Raciborzu nieznacznie spadły

1

Portal Oferty.net dokonał analizy cen mieszkań w Raciborzu. Średnio metr kwadratowy kosztuje 2 200 zł.

Raciborski wtórny rynek mieszkaniowy jest dość zasobny w oferty. To dobra wiadomość dla poszukujących lokum. Jak wynika z danych portalu Oferty.net przeciętne mieszkanie będzie tu kosztowało 138 500 zł. Za metr kwadratowy własnych czterech kątów trzeba będzie średnio zapłacić 2 200 zł.

Najwięcej ogłoszeń na rynku dotyczy obecnie mieszkań trzypokojowych. Tego typu oferty to aż 42% wszystkich propozycji sprzedaży w Raciborzu. Najtańsze M4 można tu kupić już za nawet 119 000 zł przy całkiem niezłym standardzie. Oczywiście sporo z niedrogich mieszkań może potrzebować co najmniej odświeżenia. Jeśli zależy nam na tym, by nie dokładać pieniędzy i szukamy lokum, które nie będzie wymagało remontu, to powinniśmy się przygotować na ceny ofertowe wysokości co najmniej 133 000 zł. Najdroższe raciborskie mieszkania trzypokojowe kosztują nawet do 359 000 zł. Mieszczą się w kamienicach i prezentują bardzo wysoki standard. Mają też naprawdę duży metraż (do nawet 107 m2) i dobrą lokalizację.

- reklama -

Jeśli zaś chodzi o mieszkania dwupokojowe, to powinniśmy spodziewać się cen ofertowych od 65 000 do nawet 250 000 zł. Na ceny wpływa głównie lokalizacja, stan i metraż mieszkania. Najtańsze lokale mają zwykle nie więcej niż 40 m2 powierzchni, najdroższe przekraczają nawet 92 m2. Warto dodać, że przeciętnie za metr kwadratowy lokum tej wielkości zapłacimy w Raciborzu 2 170 zł. Sporo M3 na rynku, to mieszkania świeżo po remoncie. Zarówno wśród najtańszych, jak i najdroższych lokali znajdziemy takie o wysokim standardzie.

Poszukujący kawalerek muszą się przygotować na koszt przynajmniej 55 000 zł. Większość tanich mieszkań jednopokojowych znajduje się na czwartym lub trzecim piętrze niskich bloków. Znów na ceny spory wpływ ma metraż. Jeśli szukamy mieszkania o wielkości powyżej 30 m2 to zapłacimy za nie zazwyczaj 69 000 zł. Najdroższe kawalerki na raciborskim wtórnym rynku mieszkaniowym mogą kosztować nawet 105 000 zł. Zdecydowanym plusem jest tu metraż powyżej 40 m2, lokalizacja w kamienicy w ścisłym centrum oraz możliwość zaadaptowania piwnicy.

Na koniec wspomnijmy o lokalach czteropokojowych. Przeciętne M5 kosztuje w Raciborzu około 2300 zł za m2. Najtańsze mieszkania tego typu dostępne są już od 119 000 zł. Zazwyczaj standard jest dość wysoki. Najdroższe inwestycje znajdują się tuż przy Placu Bohaterów Westerplatte. Ich ceny ofertowe nie przekraczają jednak 199 000 zł.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Racibórz nieruchomości: za ile dom w Raciborzu?

Średnia cena domu na rynku wtórnym w Raciborzu wynosi obecnie 374 tys. zł – wynika z analizy portalu nieruchomości Oferty.net. Za metr kwadratowy musielibyśmy zapłacić przeciętnie 2,3 tys. zł.

Ile zapłacimy za mieszkanie w Raciborzu?

142 000 zł – tyle wynosi średnia cena mieszkania w Raciborzu. Za metr kwadratowy zapłacimy średnio 2281 zł. Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat cen tutejszych mieszkań. Racibórz nieruchomości – analiza>>>

 

 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

—————————————————————————————————————— 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. A czy macie jakieś sprawdzone biuro nieruchomości w Raciborzu? Chodzi mi o agenta do sprzedaży mieszkania. Znajomi polecali mi ***, ale może polecicie coś jeszcze? :>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here