Rodzice zobaczyli jak ich pociechy radzą sobie w przedszkolu

0

Kontakt rodzica z przedszkolem przeważnie ogranicza się do przyprowadzenia i odbioru dziecka z placówki.

Dzięki zajęciom otwartym rodzice mogą zobaczyć jak ich dziecko funkcjonuje w grupie, czego ma szansę się nauczyć, jak wygląda jego zwykły dzień spędzony w przedszkolu. – To budzi zaufanie – mówi Jolanta Kupczyk, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Górkach Śląskich.

Kontakt rodzica z przedszkolem przeważnie ogranicza się do przyprowadzenia i odbioru dziecka z placówki. Nie mają okazji przyjrzeć się jak na co dzień wygląda praca przedszkola, jak z dziećmi pracują nauczyciele, jakie zajęcia wpływają na ich rozwój i w końcu jakie zabawy lubią najbardziej.

- reklama -

Ale zajęcia otwarte organizowane w Górkach Śląskich dla rodziców dwa razy w roku, nie ograniczają się tylko do obserwacji. – Rodzice mogą włączyć się do zajęć. Wspólnie z dzieckiem, tak jak na przykład dziś, wykonują prace plastyczne. To cenny czas, tym bardziej, że na co dzień w dzisiejszym tempie życia może go brakować – dodaje dyrektor Kupczyk.

Poza tym, zajęcia są miłym akcentem promocyjnym przedszkola, który sprawia, że rośnie liczba zapisywanych maluchów. – To świetna inicjatywa, bo na własne oczy możemy się przekonać, że dzieci świetne spędzają tu czas i są pod dobrą opieką – mówi Joanna Goc, mama 3-letniej Milenki, która uczęszcza do grupy maluszków. Pani Joanna przedszkole w Górkach bardzo sobie chwali, chodziły do niego dwie starsze córeczki. – Małe grupy, ciepłe panie, moje dzieci zawsze były bardzo zadowolone – mówi.

I co bardzo ważne, gmina Nędza w ubiegłym roku zdecydowała się na wprowadzenie bezpłatnej opieki przedszkolnej. Rodzice płacą jedynie za wyżywienie, natomiast opieka (bez względu na to ile godzin dziennie dziecko spędzi w przedszkolu) jest bezpłatna. Przedszkole w Górkach Śl. pracuje od 7.30 do 15.30.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola? Przede wszystkim to właśnie w przedszkolu ma szansę nauczyć się współdziałania w grupie, a to z kolei lepiej je przygotuje do funkcjonowania w szkole, a potem dorosłym życiu. Nie ma na to szansy zostając w domu z babcią czy opiekunką. – Poza tym dzień w przedszkolu jest bogaty w doświadczenia. Dzieci się bawią, nabywają nowych umiejętności i biorą udział w zajęciach: plastycznych, muzycznych, rytmicznych – wylicza dyrektor ZSP w Górkach Śl.

Różnorodność zajęć jest ogromna. – Dzieci już na tak wczesnym etapie mogą rozwijać swoje zainteresowania. I nie ma znaczenia czy jest to plastyka, czy muzyka, czy zajęcia fizyczne – tutaj znajdą wszystko – mówi Anita Cyran, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w ZSP w Górkach Śl.

Do przedszkola w Górkach Śląskich chodzi obecnie 40-cioro dzieci, jest grupa starszaków i maluchów.

publ. /żet/
źródło: UG Nędza
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Tradycyjny śledzik z Kobietami Aktywnymi w Nędzy

Stoły pełne pyszności, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego ostatkowego śledzika, tańce, karnawałowe maski i to co najcenniejsze – czas spędzony w gronie dobrych znajomych.

O stosowaniu środków ochrony roślin w Nędzy

Prawidłowe i bezpieczne sposoby stosowania środków ochrony roślin i zmiany przepisów w tym zakresie były tematami szkolenia dla rolników.

Policja: Nędza bezpieczną gminą

– Żadnych rozbojów, wymuszeń, nie mówiąc już o zabójstwach – policja podsumowuje 2013 rok na terenie gminy Nędza.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here