Młodzi mistrzowie. Projekt powiatu otrzymał dofinansowanie

0

Fundacja Współpracy Polsko – Niemieckiej z Warszawy wparła inicjatywy kulturalne powiatu raciborskiego kwotą 24 tys. zł

"Młodzi mistrzowie. Warsztaty sztuki wokalnej oraz III Festiwal Piosenki Europejskiej w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kultury na Zamku Piastowskim w Raciborzu" to tytuł projektu Powiatu Raciborskiego, który otrzymał dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie.

- reklama -

W ramach projektu w dniach 4 – 8 czerwca br. w Raciborzu zostanie zorganizowana trzecia edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej, adresowanego do młodzieży w wieku od 15-20 lat z województwa śląskiego, powiatów i miast partnerskich Powiatu Raciborskiego oraz Miasta Opawa (Czechy).

Festiwal obejmuje warsztaty sztuki wokalnej, spotkania integracyjne (Jam Session), koncert galowy oraz prezentację wystawy "Tożsamość", przedstawiającej dzieła 19 twórców m.in. z Powiatu Elbe-Elster, Märkischer Kreis i powiatu raciborskiego.

Główną koncepcją tego przedsięwzięcia jest wspieranie multilateralnego porozumienia poprzez kulturę oraz integracja młodzieży polskiej, niemieckiej, ukraińskiej i czeskiej. W efekcie nastąpi utrwalanie świadomości istnienia wspólnego dziedzictwa kulturowego na płaszczyźnie całej Europy poprzez kultywowanie tradycji piosenki europejskiej oraz ściślejsza integracja młodzieży ukraińskiej z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej oraz umożliwienie nawiązania wielostronnych kontaktów między przedstawicielami młodego pokolenia z miast i powiatów partnerskich. W projekcie udział weźmie około 50 uczestników.

Fundacja wsparła przedsięwzięcie kwotą do 24000 zł, co stanowi 60% wartości całego projektu.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here