
Pierwszy celem, który wyznaczyły sobie PWSZ oraz MDK, będzie współorganizacja Festiwalu Piosenki Europejskiej.
Dziś (12.03.14) w Starostwie Powiatowym w Raciborzu JM Rektor PWSZ dr hab. Michał Szepelawy i dyrektor MDK Elżbieta Biskup podpisali umowę partnerską; tym samym oficjalnie zainaugurowali współpracę pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu. W podpisaniu umowy uczestniczyli także Prorektor ds. studenckich dr Teresa Jemczura, Starosta Raciborski Adam Hajduk oraz pracownicy i nauczyciele obu placówek.

Na zdj. od lewej: Prorektor PWSZ w Raciborzu dr Teresa Jemczura, Rektor PWSZ w Raciborzu dr hab. Michał Szepelawy, Dyrektor MDK w Raciborzu Elżbieta Biskup, Starosta Powiatu Raciborskiego Adam Hajduk.
Celem podpisania umowy partnerskiej jest wspólne działanie na rzecz realizacji zadań edukacyjnych oraz kulturotwórczych o charakterze lokalnym i regionalnym m.in. poprzez:
– współorganizowanie przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i społecznym,
– organizowanie wspólnych wystaw, konkursów, prezentacji o charakterze edukacyjnym,
– promowanie działalności edukacyjnej partnerów na rynku lokalnym i regionalnym,
– zapewnienie studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu możliwości
odbywania praktyk w Młodzieżowym Domu Kultury,
– umożliwienie aktywnego uczestnictwa w działalności studenckich kół naukowych
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu wychowankom Młodzieżowego Domu
Kultury w Raciborzu.
Jednym z pierwszych przedsięwzięć, po podpisaniu umowy partnerskiej, będzie współorganizacja III Festiwalu Piosenki Europejskiej Racibórz 2014, który odbędzie się już w czerwcu.
publ. /żet/
źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
Festiwal Piosenki Europejskiej – Racibórz 2014
4-7 czerwca w Raciborzu odbywał się będzie Festiwal Piosenki Europejskiej. Wezmą w nim udział wokaliści z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.
Dominika Sozańska z nominacją na festiwal w Koninie
Wykonanie piosenki „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos” w wykonaniu podopiecznej MDK urzekło jurorów decydujących o udziale w międzynarodowym festiwalu.
Pałacowy spleen czyli co nieco o Krowiarkach
Niewiele miejscowości w regionie może szczycić się odwiedzinami w nich przyszłego papieża. Jedną z tych nielicznych jest wieś Krowiarki w gminie Pietrowice Wielkie.
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)












