Biskup Kopiec opowiedział o abp. J. Gawlinie [ZDJĘCIA]

0

Wizyta bp. J. Kopca w Raciborzu: najpierw odprawił mszę św. w kościele na Ostrogu a następnie wygłosił prelekcję.

19 marca o godz. 16.00 w kościele pw. Jana Chrzciciela na Ostrogu odbyła się uroczysta msza św. której  przewodniczył ks. biskup Jan Kopiec. Po niej w sali konferencyjnej raciborskiego zamku ks. bp. wygłosił prelekcję pt. "Arcybiskup Józef Gawlina człowiekiem kościoła". Po prelekcji z programem artystycznym wystąpili młodzi aktorzy ze szkolnego koła teatralnego w Rudniku TIK-TAK.
Prelekcja biskupa Kopca była kolejnym wydarzeniem zorganizowanym przez gminę Rudnik w ramach Roku Gawliny. Przypomnijmy, że radni powiatowi jeszcze w ubiegłym roku zdecydowali o ustanowieniu 2014 r. rokiem Gawliny. W jego ramach odbywa się wiele ciekawych wydarzeń. M.in. w listopadzie na raciborskim zamku odbyło się seminarium poświęcone Biskupowi Polowemu Wojska Polskiego rodem z podraciborskiego Strzybnika. Było to wydarzenie towarzyszące wystawie "Pułk 4. Ułanów i jego spadkobiercy 1813-2013", a także seminarium poświęcone postaci majora Jana Wyglendy. Z kolei w lutym w rudnickiej parafii odbyła się uroczysta msza św., a po niej koncert Orkiestry Wojska Polskiego z Wrocławia. 
W ramach obchodów planuje się jeszcze konkursy fotograficzne i plastyczne, a parafia w Rudniku organizuje pielgrzymkę do Włoch z uwzględnieniem miejsc związanych z arcybiskupem Gawliną.   Obchody zakończą się uroczyście we wrześniu na raciborskim zamku.
 
 
Patronat medialny nad rokiem Gawliny sprawują:

- reklama -

oprac. /żet/
źródło: UG Rudnik
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Ryszard Frączek chce przenieść arcybiskupa

Otoczenie lokali w których sprzedaje się alkohol to nie jest godne miejsce na pomnik abp. Gawliny – uważa radny opozycji.

Ze Strzybnika pod Monte Cassino: dzieje Józefa Gawliny

"Biskup-wędrowiec", weteran dwóch wojen światowych, przewodnik duchowy polskich żołnierzy w najcięższych chwilach II wojny światowej, abp Józef Gawlina. Co wiemy o wielkim Polaku?

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych zagrała w Rudniku

Niecodzienna uroczystość w gminie Rudnik: Mszę świętą odprawił pułkownik. Przy akompaniamencie wojskowych.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here