Droga Racibórz – Pszczyna. Zobacz jak ma przebiegać trasa

8

Władze Raciborza ogłosiły konsultacje społeczne dotyczące projektu budowy drogi Racibórz – Pszczyna.

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zadania pn. "Projekt budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna na odcinku od DK 45 w gminie Rudnik do ulicy Sportowej w Rybniku". Na spotkaniach, których celem jest poinformowanie mieszkańców Raciborza o planowanym przedsięwzięciu, przedstawiciele biura projektowego zaprezentują kilka wariantów budowy drogi wraz z proponowanym układem sieci dróg serwisowych. Wskażą możliwe rozwiązania łagodzenia ewentualnych niekorzystnych zmian w obszarze oddziaływania drogi.

Kliknij TUTAJ aby pobrać pełną wersję mapy orientacyjnej drogi Racibórz – Pszczyna.
Regionalna Droga Racibórz – Pszczyna docelowo połączy Racibórz z Pszczyną poprzez Rybnik, tworząc obwodnice miejscowości leżących na tej trasie. Ma przebiegać od gminy Rudnik przez Racibórz, Kornowac, Gaszowice, Lyski i Rydułtowy do ul. Sportowej w Rybniku. Trasa Racibórz-Pszczyna oraz Droga Główna Południowa należą do największych inwestycji realizowanych w województwie. Planowana droga zawierać będzie wszelkie niezbędne elementy zawiązane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Konsultacje społeczne odbędą się w urzędzie miasta w Raciborzu w dniach:  9 kwietnia 2014 r. o godzinie 16.00    oraz 7 maja 2014 r. o godzinie 16.00.

Przebieg na wysokości ul. Rybnickiej (podjazd do Kornowaca). Kliknij TUTAJ aby pobrać całą mapę MPZP.

–  Miasto Racibórz, działając w imieniu gmin przez które ma przebiegać droga, jest odpowiedzialne za przygotowanie całej dokumentacji obejmującej m.in. projekt inwestycji, studium wykonalności oraz ocenę oddziaływania na środowisko. Racibórz ma też doprowadzić do uzyskania niezbędnych zezwoleń na realizację tego przedsięwzięcia – przypomina Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.
Kliknij TUTAJ aby pobrać opis koncepcji drogi Racibórz – Pszczyna.

- reklama -

Konsultacje dotyczyć będą odcinka drogi biegnącego w granicach administracyjnych gminy Racibórz. Konsultacje społeczne pozostałych odcinków drogi odbywać się będą w miejscach i czasie wyznaczonym przez samorządy gmin, przez teren których przebiegać będzie projektowana droga. Przebieg projektowanej drogi na terenie miasta Racibórz został zamieszczony na stronie www.raciborz.pl
Kliknij TUTAJ aby pobrać pozostałe mapy.
Pierwsze ze spotkań w ramach konsultacji odbyło się 17 marca. Wzięli w nim udział przedstawiciele gmin, po terenie których przebiegać będzie przyszła droga oraz przedstawiciele właścicieli infrastruktury technicznej. Zasadniczym przedmiotem spotkania było omówienie  ewentualnych kolizji przebiegu przyszłej drogi z istniejącymi i projektowanymi sieciami infrastruktury technicznej.

oprac. /żet/
źródło: UM Racibórz
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Są trzy warianty drogi Racibórz – Pszczyna

Prezydent Lenk chwali projektantów za profesjonalizm w przygotowaniu i zapowiada konsultacje społeczne na temat wyboru ostatecznego wariantu.

Droga Racibórz-Pszczyna na alfabetycznej liście marszałka

Zarząd województwa przyjął drugą wersję projektu Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach którego przyznawane jest pochodzące z Unii Europejskiej wsparcie. Na liście znalazła się droga Racibórz-Pszczyna.

Droga Racibórz-Pszczyna. Podpisano umowę na dokumentację

Prezydent M. Lenk oraz R. Rolnik z firmy Egis Poland podpisali umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi Racibórz Pszczyna. Zdaniem samorządowców, ten krok daje szansę, że inwestycja będzie realizowana.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

8 KOMENTARZE

 1. Zróbcie nam porządny, szybki dojazd do Gliwic a dalej będzie „z górki”. Park krajobrazowy, wprawdzie pocysterski, to nie świętość. Mamy połączenie z A4 na zachód, z A1(D1) na południe, a jadąc w stronę Katowic,Warszawy i Krakowa ryzykujemy mijając się z ciężarówkami na wąskiej drodze przez Rudy. Trzeba poszerzyć i zbudować obwodnicę Rud.

 2. mm

  Ja bym raczej stawial na expresowke Ostrawa – Opole.
  Byla by to dobra alternatywa w razie blokady na A1. Skrocila by dojazd do Opola i Wroclawia. Dojazd do Gliwic tez bylby prosty.
  Do tego powinna byc tansza, bo teren nie jest gesto zabudowany

 3. [size= 10.0pt]ZAJEDZIEMY TYMI DROGAMI Z LEONIDASAMI NA MANOWCE GOSPODARCZE INWESTYCJA SPOŹNIONA O 10 LAT ALE PRZYNAJMNIEJ DWIE KADENCJE[/size]

  DO DU………. TAKA ROBOTA

 4. Niech szlag wezmie ich projekty i drogi. Normalnych drog nie moga zrobic a biora sie za nastepne. Same minusy widze w budowie tej glupiej drogi, a najwiekszy to burzenie domow (do jednego z nich niedawno sie wprowadzilam ;/). Do diabla z tym!

 5. I byłaby normalna dyskusja,ale nie:ZNÓW WIDZĘ TE LEONIDASY I GŁUPOTY!!!Daj se siana facet!Moższ normalnie pisać?Jakiego lekarstwa ci zabrakło?Dokupię,daj tylko receptę…

 6. ,,trasa,, do Pscyny prowadzi prosto ,,w objecia,, szefa sląskiego PO – niejakiego „Tomcia Tomczykiewicza” !
  Nie dziwcie sie więc, ze nie – DUŻO KRÓTSZA i TAŃSZA,[b] rozładowująca przejazd przez ,,zasrane miasto,, czeskich TIR-ów jadących z ,,zachodu,, obwodnica Rudnik[/b] [psiakrew znówu to ,,słowo,,] -[b] Chałupki[/b] była w ogóle brama POd uwagę …

 7. cyt.>[b] *** [/b]przytoczyłem tylko SŁOWA Pana Tadeusza Wojnara – ,,szefa bezRanych,, raciborskiEGO, współczesnEGO nam [choć jeszcze nie błogosłąwionEGO] … „Księcia PRince POlo” !
  Więc[b] nie rozumiem skąd te > cyt. /…/ *** /…/ [/b]?

 8. Jak to? Kazali Ci się wyprowadzić z domu, bo będą go burzyć pod bdowę drogi? Gdzie takie historie się dzieją? Na którym odcinku – możesz zdradzić?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here