Autobusem do Ostrawy i Opawy a pociągiem do Głubczyc?

30

Radnemu Myśliwemu marzy się, by raciborzanie mogli podróżować komunikacją publiczną do Czech i na Opolszczyznę.

 

- reklama -

Członkowie komisji gospodarki miejskiej analizowali dziś uchwałę w sprawie przyjęcia planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Racibórz. Założenia planu przybliżył jego autor, Damian Knura, który podobne opracowanie przygotował wcześniej także dla powiatu raciborskiego.

 

Roberta Myśliwego zaciekawiło, czy przy okazji analizy wzięto pod uwagę utworzenie połączeń z pobliskimi miastami czeskimi. Jak się okazuje, możliwości takie są rozważane od co najmniej  kilkunastu lat. Nigdy nie doszło do realizacji z powodu znikomego zainteresowania, a co za tym idzie – małej opłacalności takich kursów. Nie byłyby one atrakcyjne nawet dla Czechów, którzy wybierając się do nas na zakupy, wolą korzystać z własnych aut i podjechać pod sam sklep czy market.

 

Równie małe szanse są na odtworzenie linii kolejowej pomiędzy Raciborzem a Głubczycami. Tu na przeszkodzie stoi fatalny stan infrastruktury kolejowej, która w wielu miejscach została po prostu rozkradziona.  – Ten temat co jakiś czas powraca, ale wynika to raczej z sentymentu za dawnymi czasami niż rzeczywistej potrzeby – stwierdził prezydent Lenk.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————

 

zobacz także:

 

Odważne słowa dyrektorki OPS: kiedyś dojdzie do tego, że nie będziemy mogli ich utrzymać. I wtedy wyjdą na ulice.

 

- reklama -

30 KOMENTARZE

 1. Linia kolejowa z Raciborza do Głubczyc JESZCZE!!!!! nie została rozkradziona bo odbywa się tam bardzo niewielki ruch towarowy. Radni, zamiast gadać, weźcie sie do roboty, dogadajcie się z gminą Pietrowice Wielkie, miastem Głubczyce i powiatem Głubczyckim i starajcie się żeby uruchomić tą linię- jeśli znajdzie sie podmiot który zechce po niej jeździć to i PLK będzie o nią dbał.

 2. Czy nasz prezydent Lenk już nie interesuje się potrzebami mieszkańców – wyborców ???
  Czy ten pan już tylko ma jedno nam do powiedzenia- że żyjemy sentymentalnym wspomnieniem tego co było dobre???
  Nie możemy mieć tego co dobre dla ogółu ?? …nie kazdy ma autko,wielu jezdzi autobusem,pociągiem…
  WSTYD PANIE PREZYDENCIE LENK !

 3. Owszem, jeżdżą ale przez Katowice. Kiedyś był bezpośredni pociąg do Bohumina (a stamtąd bezpośrednie połączenia do Pragi, Opavy, Ostravy, Wiednia, Brna, Budapesztu, Warszawy, Krakowa, Koszyc, Humenna (idealny start do wypadu w Bieszczady). Więc na dobrą sprawę wystarczyło by nam bezpośrednie połączenie autobusowe czy kolejowe z Bohuminem.

 4. My się musimy pozbyć wszystkich tych którzy teraz grzeją stołki w radzie miasta. Połowa rady to ludzie Lenka i Wojnara (weźmy np. takiego pana mechanika Wyglendę, przecież on tam nic nie robi, on ma tylko głosować tak jak mu każą a za to dostaje grubą kasę- zresztą reszta tej kliki działa na tej samej zasadzie). Reszta to NaM który jest po tych samych pieniądzach, myśli tylko o sobie. Idealnie ujął to niedawno pan Wacławczyk na swoim facebooku- napisał tam mniej więcej coś takiego, że nie interesuje go co mu ludzie mówią, on w radzie robi swoje i głosuje tak jak chce. A zapomina o tym, że Ci ludzie zostali wybrani przez nas, mieszkańców żeby NAS reprezentować a nie reprezentować siebie.
  Ludzie, opamiętajcie się i przy kolejnych wyborach pokażcie tym ludziom jak wygląda wdzięczność za niszczenie naszego miasta.

 5. Szkoda, że Myśiwy okazał siętakim samym figurantem i „ubojaczem piany”, jak inni. Miałam nadzieję, że przynajmniej on jest w porządku, ale widzę, że też liczy tylko na łatwa kasę z tymi swoimi pomysłami.

 6. Wszyscy po jakimś czasie sprawowania okazują si tylko figurantami, którym zależy tylko na kasie. Tylko Kaczyński taki nie był, ale o tym już nikt nie pamięta.

 7. Myśliwy powinien zdobyć się na odwagę i kandydować na prezydenta. NAM powinien go wesprzeć. Jak coś zmienicie, jeżeli będzie 1 kandydat np. obecny prezydent? Muszą być inni kandydaci ale ci ludzie, muszą też mieć wsparcie. NAM patrzy na swoje interesy a nie mieszkańców niestety.

 8. Tylko nie Mysliwy.Gosc współpracuje z prezydentem Lenkiem .Np jego głupi pomysł żeby wywalać cieżkie pieniądze na niszczenie parków Moniuszki i na Stelmacha .Nauczyciel nie nadaje się nawet na dobrego radnego.

 9. Mysliwy nawet niewiele ma już chyba obecnie wspólnego z NAM.Człowiek co chwilę wystepuje z jakimiś chorymi pomysłami ktore dziwnym trafem są w wielkim poparciu prezydenta.Albo może to są pomysły ratusza a pan Myśliwy jest od ich publicznego podawania .Właśnie przypomnę beznadziejny pomysł rezerwacji kasy z publicznych pieniędzy na kolejną „rewaloryzację ” parków w Raciborzu co przekładając na zrozumniały język znaczy ni mniej ni więcej jak kolejne wielkie rżnięcie i wycinanie drzew i krzewów w parkach na przeciwko Sądu i obok domu kultury na stalmacha.Tymczasem centrum miasta spowite jest smogiem z kominów a prezydenci ani radny słowem nie wspomną o likwidacji niskiej emisji .Jesteście dobrzy do robienia sobie pijaru .Zdrowie ludzi niech was bardziej zainteresuje może.

 10. Wpierw poczytaj, co to waloryzacja parków a poźniej się wypowiadaj. Obsesja pseudo ekologów w tym mieście, to już totalna histeria. W cywilizowanym świecie stan drzew jest przeglądany i te uszkodzone lub zagrażające ludziom lub otoczeniu usuwane. Nie wiem czy Myśliwy wspólpracuje z prezydentem czy nie ale pewnie nie, bo swoje w jakimś czasie przeszedł. Masz lepszą alternatywę? Pewnie od Miki też kogoś wystawią a reszta- tylko gra jak im każą albo dba o własne interesy.= lub rodziny. Daj mi przykład, kto tak naprawdę z tych obecnych, coś konkretnego i mądrego zrobił dla miasta i dla jego mieszkańców? Jednego nie zapomnę Myśliwemu a mianowicie pomysły brukowania ogrodu Strzechy który teraz prezydent chce realizować 🙂

 11. Co nie po twojej mysli, to wszystko szkodliwe-skąd ja to znam? Ty masz swój punkt widzenia, ja swój -” W tym największy jest ambaras, żeby dwije chciało na raz 🙂

 12. Robert Myśliwy to jeden z bardziej rozsądnych i kumatych facetów na Batorego. @nene: Chyba się czegoś naćpałeś albo masz interes w tym by pisać głupoty i nieprawdę na temat jednego z najbardziej wartościowych radnych w tym mieście.

 13. Gdyby pan Myśliwy zajął jakieś wysokie stanowisko to zajmował by się prawdopodobnie tym czym zajmuje sie obecnie mało ważnymi sprawami.Ku pamięci oprócz tego co przytoczono poniżej to jego pomysł parkingu w strzesze ,Widać duże chęci tego radnego odnośnie wydawania na dużych pieniędzy na wycinanie kolejnych drzew w raciborskich parkach To jest nie do przyjęcia dla raciborzan,pozatym co chwile słyszy sie o tym radnym same jakieś tematy mało ważne chyba tylko aby zaistnieć w mediach .przy radnym Wacławczyku to myślę nie ma co porównywać oczywiście,mimo ostatniej gafy na temat OPS,u na niekorzyść radnego Myśliwego wychodzi to porównanie.

 14. Radny Wacławczyk przynajmnij ma dobre serce interesował się bytem psów w schronisku za co dostawal „baty” od „mądrych” i urzędników tylko dlatego że mial rację To samo jęsli chodzilo o obronę przyrody w mieście i dzikiej Odry .Za co też był negatywnie traktowany.Radny Myśliwy czym się zajmuje?

 15. Tak się „interesował”, że nawet się tam nie wybrał, by zobaczyć w jakich warunkach naprawdę te pieski żyją. Faktycznie ochrona zwierząt i drzew, to wszystko na co stać będzie Racibórz pod rządami Wacławczyka.

 16. Godzinę temu napisałam, że wolę Myśliwego, niż odjechanych efekciarzy, i jakimś dziwnym trafem wyznawcy Wacławczyka poczuli się – nie wiedzieć czemu – wywołani do tablicy 😉

 17. Wacławczyk ludzi nakręcił z tym cyrkiem a później sam się nie pokazał . Gdzie mu do Myśliwego – zupełnie inne charaktery. i potrzeby prywaty 🙂

 18. Drzewa i cyrk ważniejszy od problemów ludzkich, Radny nie bierze pod uwagę, że to ludzie będą głosować a nie drzewa i zwierzęta. Człowiek jest największą wartością tego świata!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here