Przydomowe oczyszczalnie w Pietrowicach na finiszu [WIDEO]

0

Unikatowe w skali Europy rozwiązanie problemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Pietrowice Wielkie.

 

- reklama -

Gmina Pietrowice Wielkie stanowi ewenement w skali kraju. Zjeżdżają tutaj po radę i konsultacje samorządowcy z całej Polski, również z o wiele zamożniejszych gmin, jak np. podwrocławskich Kobierzyc. Powód? Unikatowe w skali Europy rozwiązanie problemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy – dzięki wsparciu finansowemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w całej gminie udało się zamontować przydomowe oczyszczalnie ścieków (realizacja zadań jest już na finiszu), które zostały podpięte do centralnego systemu, którym zarządzają gminni specjaliści.

Cały proces gmina rozpoczęła od zasięgnięcia opinii mieszkańców, podczas konsultacji większość zaaprobowała koncepcję przydomowych oczyszczalni ścieków. Wielkim entuzjastą tego rozwiązania był wójt Andrzej Wawrzynek, który ten sposób radzenia sobie ze ściekami podglądał m.in. na Słowacji i w Niemczech. Tam osobiście przekonał się, że rozwiązanie takie na jego terenie będzie optymalne.

Realizacja tego ogromnego przedsięwzięcia wymagała zaciętości, odwagi w postawieniu na szali karier samorządowych władz gminy, ale… udało się. Polecamy materiał wideo, w którym Przewodniczący Rady Gminy Pietrowice Wielkie rzuca więcej światła na genezę i sposób realizacji tego przedsięwzięcia.

/Wojciech Żołneczko/

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here