Gmina Nędza przystąpiła do stowarzyszenia „LYSKOR”

0

Akces do lokalnej grupy działania może przełożyć się na poprawę komfortu życia mieszkańców gminy. Gmina Nędza przystąpiła do stowarzyszenia "LYSKOR". Ten krok to szereg korzyści dla mieszkańców, bowiem "LYSKOR" zajmuje się przede wszystkim wspieraniem rozwoju i promocji obszarów wiejskich oraz aktywizowaniem lokalnej społeczności. Pisze projekty na zadania publiczne związane m.in. z kulturą, sztuką, czy ochroną dóbr kultury i tradycji.

Radni Gminy Nędza podczas ostatniej sesji 24 marca, zdecydowali o dołączeniu do dwóch innych gmin, które już wchodzą w skład Lokalnej Grupy Działania: Kornowaca i Lysek. Do stowarzyszenia mają przystąpić również Gaszowice i Jejkowice.

- reklama -

– Stowarzyszenie działa na rzecz naszej małej ojczyzny na obszarze kilku gmin – od teraz również gminy Nędza – którym zależy na poprawie komfortu życia mieszkańców. W ich imieniu stowarzyszenie będzie pisało projekty umożliwiające dofinansowanie do różnego rodzaju przedsięwzięć, np. organizacji dożynek.


Sesja Rady Gminy Nędza w dniu 24 marca 2014 roku.
Lokalna Grupa Działania "LYSKOR" została oficjalnie założona w 2006 roku. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez organizowanie i finansowanie przedsięwzięć o charakterze informacyjnym lub szkoleniowym, (w tym seminariów, szkoleń, konferencji i konkursów), imprez kulturalnych, takich jak festiwale, targi, pokazy i wystawy, służących zwłaszcza promocji regionu i jego tożsamości kulturowej, działalności propagandowej, promocyjnej, informacyjnej i poligraficznej (w tym m.in. opracowywanie i druk broszur, folderów, plakatów, opracowywanie i rozpowszechnianie materiałów audiowizualnych, tworzenie stron internetowych), prowadzenie bezpłatnego doradztwa w zakresie przygotowywania projektów inwestycyjnych związanych z realizacją lokalnej strategii rozwoju, współpracę i wymianę doświadczeń z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi działającymi w zakresie objętym celem Stowarzyszenia na poziomie krajowym i międzynarodowym,

Od nowego okresu programowania w 2015 roku "LYSKOR" musi powiększyć liczbę mieszkańców z którymi będzie współpracować. Do tej pory wystarczyły dwie gminy, a teraz wymogiem jest minimalna liczba mieszkańców 30 tys. osób. Dlatego "LYSKOR" powiększy obszar działania o sąsiednie gminy, m.in. właśnie o gminę Nędza.

Każda gmina członkowska zobowiązana jest do płacenia na rzecz stowarzyszenia rocznej składki – w przypadku gminy Nędza będą to 2 zł od każdego mieszkańca zameldowanego na pobyt stały.

publ. /żet/
źródło: UG Nędza
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Mała Dominika z Nędzy chce być mistrzynią parabadmintona

– Ćwiczy z nami też Julka, jeździ na wózku a ja lubię jej pomagać. Dobrze jest pomagać – mówi Dominika z Nędzy.

W Nędzy najlepszy Orlik Racibórz

6 drużyn polskich i czeskich walczyło o tytuł najskuteczniejszej w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Nędza.

Zapomniane Bojki, błozny i klyty Adolfa Warzoka

Dzieło Warzoka zaliczyć można do gatunku godek – ludowych opowieści o charakterze baśniowym.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here