Okaż serce Placówce Wsparcia Dziennego

0

Trzy dni potrwa tegoroczna przedświąteczna zbiórka żywności w Raciborzu. Produkty posłużą przy przygotowaniu ciepłych posiłków dla dzieci.

Młodzieżowa Rada Miasta w Raciborzu we współpracy ze Stowarzyszeniem "Pomocna Dłoń" organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności. Wolontariuszy – z Młodzieżowej Rady Miasta, stowarzyszenia "Pomocna Dłoń", a także uczniów raciborskich szkół, ubranych w zielone koszulki – będzie można spotkać w sklepach E.Leclerc przy ul. Opawskiej oraz Auchan przy ul. Rybnickiej w przyszły weekend od 11 do 13 kwietnia. W piątek i niedzielę w godzinach od 14.00 do 18.00, natomiast w sobotę od 8.00 do 18.00.

- reklama -

– To będzie już kolejna charytatywna akcja Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz, ale pierwsza w obecnej kadencji. Tego typu akcje są popularne przed świętami Bożego Narodzenia, a przed Wielkanocą trochę się o nich zapomina, więc tym bardziej się cieszę, że "wstrzeliliśmy się" w ten czas – mówi Wojciech Hordejuk w Młodzieżowej Rady Miasta w Raciborzu.

Co można przekazać wolontariuszom? – Najbardziej potrzebne produkty to te z długoterminową datą przydatności do spożycia, czyli np. ryż, makaron, mąka, cukier, kasza, olej, czy konserwy. Wszystko to wykorzystamy podczas przygotowywania posiłków dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego, która działa pod egidą "Pomocnej Dłoni" – mówi Ewa Domachowska, wychowawca w stowarzyszeniu.

"Pomocna Dłoń" w swojej siedzibie przy ul. Żółkiewskiego 22 w Raciborzu gdzie funkcjonuje Placówka Wsparcia Dziennego (działa od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 16.00) oraz Klub dla Młodzieży "Strefa" (działa od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 19.00), codziennie przygotowuje około 20 posiłków dla dzieci z Placówki.

– To miejsce, gdzie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej znajdują wsparcie. To tutaj przychodzą po szkole, a wychowawcy robią wszystko, by mądrze zająć im czas. Pod okiem opiekunów dzieci mogą odrobić tu lekcje, rozwijać swoje pasje, a nawet zjeść ciepły posiłek. A do tego wychowawcy w placówce są w stałym kontakcie z rodzicami i szkołami podopiecznych.  Wsparcie jest kompleksowe – wyjaśnia Adam Reszka, prezes "Pomocnej Dłoni".

Działalność placówki możliwa jest dzięki środkom raciborskiego Urzędu Miasta, Fundacji Wspólna Droga. Ale pomóc może każdy, kto wesprze zbiórkę żywności lub przekaże stowarzyszeniu 1 % swojego podatku. KRS stowarzyszenia: 0000062024.

 

/publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here