Pokaz mody okresu międzywojennego już wkrótce w Rudach

Czy damy w fantazyjnych kapeluszach, panienki w granatowych mundurkach można oglądać już tylko w czarno-białych filmach?Moda to nie tylko to, co obecnie jest "na czasie", ale także te stylizacje, których czas już minął. Czy prawdziwe damy w fantazyjnych kapeluszach, panienki w granatowych mundurkach szkolnych, włoskie pantofelki, eleganckie rękawiczki i legendarne pończochy ze szwem można zobaczyć już tylko w czarno-białych filmach?

Projekt "Mazelonka" wraz z zaprzyjaźnionymi rekonstruktorkami postara się udowodnić, że moda lat 20, 30 i 40 wcale nie "przeminęła z wiatrem". Co więcej – może mieć się całkiem dobrze. 30 i 31 maja oraz 1 czerwca 2014 roku na Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach panować będą stylizacje retro, które zaprezentowane zostaną podczas pierwszego takiego pokazu mody w tym regionie. Miłośnicy mody retro będą mogli także obejrzeć tematyczną wystawę czy wysłuchać prelekcji. Wszystko to zostanie okraszone dużą ilością historycznych ciekawostek, a tło – jak zwykle – stanowić będą rekonstruktorzy z GRH "Gross Rauden" oraz zaprzyjaźnionych grup w zrekonstruowanych koszarach z okresu drugiej wojny światowej.

- reklama -

Organizatorzy zachęcają zainteresowane osoby do udziału w pokazie. Chętni modele i modelki mogą się zgłaszać na adres e-mail [email protected]

/p/
źródło: dobroni.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here