Rudnicki bieg uliczny już od dwunastu lat

0

2 czerwca odbędzie Bieg Rudnicki. W poprzednich latach brało w nim udział nawet pół tysiąca uczestników.

Od przedszkolnych "krasnali" po gimnazjalistów – frekwencja podczas Biegu Rudnickiego zawsze jest imponująca. – To taki nasz gminny dzień sportu – mówi Jan Deńca zapalony biegacz, na co dzień szef oświaty w urzędzie gminy w Rudniku.

- reklama -

Bieg co roku odbywa się z okazji Dnia Dziecka. Jan Deńca cieszy się, że bieganie staje się coraz bardziej popularne. Sam dużo biega, bierze udział w wielu imprezach, także maratonach, organizowanych w całej Polsce, a nawet poza granicami kraju. – Bo to najprostsza forma ruchu. Nie potrzeba ani specjalistycznego sprzętu, ani drogiej odzieży, a jednak daje mnóstwo radości. No i człowiek robi coś dla swojego zdrowia – dodaje rudnicki maratończyk.

 

 

W ubiegłym roku wystartowało około 500 uczestników (głównie z placówek z gminy Rudnik) w 16 kategoriach wiekowych – biegli na dystansach od 400 m. do 2 km. Na koniec tradycyjnie organizowany jest bieg rekreacyjny w kategorii open dla kobiet i mężczyzn. Jak zwykle najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, a każdy uczestnik tradycyjnie wróci do domu z pamiątkową koszulką.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here