Dzieci z ZSS mogą trenować do Olimpiady na nowym boisku

2

22 miesiące trwała budowa nowego boiska przy ZSS w Raciborzu. 10 kwietnia dokonano jego oficjalnego otwarcia.

Choć pogoda nie dopisała i uroczystość odbyła się w murach szkoły to zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu był to bardzo radosny dzień. w czwartek, 10 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej oraz dodatkowej infrastruktury sportowej tj. bieżni, skoczni i stanowiska do pchnięcia kulą. W uroczystości uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Raciborskiego, emerytowani dyrektorzy szkoły, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz zaproszeni goście. – Dusze mamy słoneczne, a niebo niech sobie siąpi – mówił dyrektor ZSS Ewa Konopnicka. – Po termomodernizacji nasza szkoła zmieniła swoje oblicze. Brakowało tylko boiska, które dziś zostało nam oddane do użytku. Z pewnością będzie służyło dzieciom, które uczestniczą w Olimpiadach Specjalnych – dodaje dyrektor.

- reklama -

 

 
 

 

Starosta Adam Hajduk przekazał uczniom drobny sprzęt sportowy i życzył, by nowe boisko przyczyniło się do jeszcze lepszych wyników sportowych. – Poprzez takie właśnie inwestycje chcemy zachęcić młodzież do odejścia od komputerów. Kiedyś musieliśmy "gonić" dzieci do nauki, a dziś do wyjścia na podwórka. Wierzymy, że jeśli będą mieć do tego warunki to chętniej będą uprawiać sport – mówił starosta. Dodał także, że powiat ma w najbliższych planach szereg innych inwestycji w infrastrukturę sportową, takich jak budowa boiska przy ZSM czy budowa sal gimnastycznych przy ZSE oraz LO II.

Podczas oficjalnego otwarcia nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia obiektu przez księdza proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela, Jerzy Hetmańczyk. Dzieci i młodzież przygotowały ciekawy program artystyczny, a po wszystkim, zupełnie nie przejmując się padającym deszczem ruszyły na boisko, aby rozegrać pierwszy mecz.

/Paulina Krupińska/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here