Niemiecki poseł i Ziomkowie-Górnoślązacy z wizytą w urzędzie

3

W Raciborzu gości delegacja z Niemiec na czele z deputowanym Bundestagu Helmutem Nowakiem. W urzędzie miasta gościł ich prezydent Lenk.

 

- reklama -

 

 

W skład niemieckiej delegacji wchodzą: Helmut Nowak – poseł do Parlamentu Federalnego, Klaus Plaszczek – Przewodniczący Ziomkostwa Górnoślązaków, Sebastian Wladarz – rzecznik prasowy Ziomkostwa, Stephan Krüger – kierownik biura posła, Rüdiger Scholz – przewodniczący Stowarzyszenia Leverkusen – Racibórz, Ullrich Müller – Stowarzyszenie Leverkusen – Racibórz, Andreas Born – Stowarzyszenie Leverkusen – Racibórz oraz Leonard Malcharczyk – radny powiatu raciborskiego.

Na spotkaniu w urzędzie Mirosław Lenk, prezydent Raciborza i Ludmiła Nowacka, zastępca prezydenta z członkami delegacji wymieniali spostrzeżenia dotyczące spraw oświatowych, gospodarczych, funduszy udzielanych przez Unię Europejską oraz zagadnień z prawa pracy. Wizyta miała charakter kurtuazyjny.

Goście z Niemiec odwiedzą w dniu dzisiejszym Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Brzechwy w Raciborzu dla Mniejszości Niemieckiej.

***

Helmut Nowak – Poseł na Sejm od października 2013 roku.
Rok 1982-  wejście do CDU, od 1997 do 2003 przewodniczący CDU Leverkusen, w latach 1997-2010 prezes, a od 2010roku  honorowy przewodniczący klasy średniej i unii gospodarczej CDU Leverkusen. Od 1999 roku Członek Zarządu klasy średniej i unii gospodarczej CDU / CSU i od 2008 roku członek Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Wschodniej i Środkowej Niemieckiej CDU Nadrenii Północnej-Westfalii. W latach 1989-1994 członek Rady Miasta Leverkusen. (Źródło: www.bundestag.de)

 

/ps/

 

 —————————————————-

 

zobacz także:

 

Mirosław Lenk z czasem 4 godziny i 7 minut pokonał dystans Orlen Warsaw Marathon. Dało mu to 3169 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Jeszcze lepiej spisał się Wojciech Krzyżek, który był 1960.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Ci niemcy czy gornoślązacy jak pierwszych trzech ma nazwiska typowo polskie.Czyli ich korzenie są jak z tego wynika polskie.Niemcy widać próbują swoje wpływy w Raciborzu i na Ślasku powiękaszć coraz bardziej podczas gdy od z przed II Wojny Światowej Niemcy nie uznaja Polaków w Niemczech za mniejszość narodową.Polska dała Niemcom wszystkie przywileje w Polsce i dotuje ich na wiele milionow złotych.Kiedy Polacy zmądrzeją i upomną sie o polską mniejszość w Niemczech i przeciwko germanizacji polskich dzieci i dyskryminacji ich rodziców przez tamtejsze urzędy.Patrz Wojciech [i]Pomorski[/i], prezes [i]Polskiego[/i] Stowarzyszenia Rodzice Przeciw [i]Dyskryminacji Dzieci[/i] w Niemczech

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here