Wyrzucasz śmieci do lasu? Strzeż się fotopułapki

6

Co to takiego jest fotopułapka? To zmyślne urządzenie monitorujące, za pomocą którego straż miejska chce walczyć z dzikimi śmieciarzami.

 
 
W ubiegłym roku straż miejska ujawniła sześciu sprawców pozbywania się odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, których następnie ukarano. Metodą strażników w walce z dzikimi wysypiskami była jednak dotąd kontrola czysto fizyczna, polegająca na większej ilości patroli w miejscach, gdzie wysypiska najczęściej się pojawiają. Komendant zyskał jednak nową broń na dzikich śmieciarzy. Jest nią właśnie fotopułapka, którą zakupiono w ubiegłym roku.

 

- reklama -

W tym roku straż zamierza w większym stopniu zwalczać zaśmiecanie miasta, stąd w planach jest zakup dwóch kolejnych fotopułapek. Są to specjalne kamery bądź aparaty termowizyjne, reagujące na ruch. Ich koszt waha się w granicach 1000 zł za sztukę, ale w miastach w których już się je stosuje, zwróciły się bardzo szybko. Jedynym minusem tej metody jest to, że wymaga dużej dozy cierpliwości. Aby dobrze spełniło swą rolę, musi być zamontowane w jednym miejscu przez dłuższy czas.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ——————————————–

 

zobacz także:

 

"Śmieci wyrzucili, nawet wizytówkę zostawili"

List do redakcji: Jak można być tak głupim, żeby pozbywając się nielegalnie śmieci po robotach budowlanych, wyrzucić je do rowu razem z tablicą informacyjną identyfikującą wykonawcę? – dziwi się nasz czytelnik.

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Ludzie ktorzy wyrzucają smieci do lasu czy przy drogach nie mają wstydu – jak można być takim ignorantem i idiotą, by robić taki syf w miejscu, a którym się mieszka?

  2. Irena, jak szukasz dobrej fotopułapki do ochrony składu drewna, to przejrzy sobie jakie mają w spy-optic i zobacz co Ci odpowiada.
    Ja mam model Covert Extreme Red 60 i u mnie się sprawdza bez zarzutu. Ale przejrzyj teżinne bo wszystko zależy od tego ile kasy chcesz na to przeznaczyć.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here