Szymon Łopocz wśród Młodzieżowych Liderów Biznesu

0

W finale konkursu "Młodzieżowy Lider Biznesu" udział wzięło czworo raciborzan. Zobacz zdjęcia z finału konkursu>> 

23 kwietnia odbył się finał konkursu "Młodzieżowy Lider Biznesu 2014", którego organizatorem była Żorska Izba Gospodarcza. Konkurs składał się z kilku etapów. W trzecim wyłoniono liderów na poziomie lokalnym, którzy później reprezentowali swoje miasta w finale.

- reklama -

Do ścisłego finału zakwalifikował się jedn uczeń z Raciborza, ale towarzyszyło mu trzech kolegów. Wszyscy finaliści zaprezentowali swoje prace projektowe, przygotowane w drugim etapie. Później każdy musiał odpowiedzieć na dwa wylosowane przez siebie pytania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu. Niemal do końca w ogólnej klasyfikacji prowadził Szymon Łopocz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu, jednak zdaniem jury nie poradził sobie w ostatniej rundzie i tytuł "Młodzieżowego Lidera Biznesu 2014" oddał Martynie Pilarskiej z Jastrzębia-Zdroju. Laureatka otrzymała nagrody w postaci iPada 4 Apple, ufundowanego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. oraz bezpłatny semestr na dowolnie wybranym kierunku studiów na GWSH, którego fundatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Drugie miejsce w konkursie zajął właśnie Szymon Łopocz, a na trzecim miejscu uplasowała się Monika Sobczak z Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika.

 

Reprezentacja z Raciborza w towarzystwie prof. Jerzego Buzka i Andrzeja
Zabieglińskiego, wiceprezesa zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 
 

 

 
W wydarzeniu wzięło również udział wielu znakomitych gości. Wśród nich był prof. Jerzy Buzka, który objął konkurs Patronatem Honorowym, wysłuchał wszystkich prezentacji uczestników oraz wygłosił krótką prelekcję skierowaną zarówno do młodzieży jak i zgromadzonych przedsiębiorców. Finałowe rozgrywki obserwowali również Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający Centrum Infrastructure Services Capgemini Polska, Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Szaflarski oraz Andrzej Zabiegliński – Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. W Żorach pojawili się również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych oraz Raciborskiej Izby Gospodarcza. Obie instytucje były organizatorami konkursu na poziomie lokalnym. W Katowicach reprezentowali je dyrektor Biura Cechu Maria Smyczek oraz wiceprezes zarządu RIG Konrad Migocki.
 
Partnerem Głównym Konkursu była Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a Partnerem Naukowym Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. W tym roku konkurs odbył się w Żorach, Pawłowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Organizatorzy etapu lokalnego w Raciborzu, Cech Rzemiosł Różnych i Raciborska Izba Gospodarcza pragną podziękować za patronat i wsparcie staroście raciborskiemu oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej za udostępnienie sali w pierwszym etapie konkursu.
 

/Paulina Krupińska/

 

 

———————————————————————

Polecamy również:

 

Młodzieżowy Lider Biznesu: III etap konkursu w Raciborzu!

Trwa konkurs dla młodych ludzi ze smykałką do przedsiębiorczości. Weźmie w nim udział m. in. Szymon Łopocz z II LO.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here