Motocykliści z regionu oddali krew dla najmłodszych

0

„Motoserce” jest akcją wynikającą z potrzeby serca i pomocy potrzebującym.

 
 

 

- reklama -

26 kwietnia na wodzisławskim rynku odbyła się VI edycja akcji „Motoserce”. Do godz. 17 krew oddało 87 osób. Motocykliści z WRM MC Wodzisław Śląski wspólnie z pszowskimi Hanysami zorganizowali Motoserce w Wodzisławiu. Celem imprezy była zbiórka krwi dla najmłodszych. Na płycie rynku, ale również pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pszowie pojawił się autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, w którym od godz. 11.00 motocykliści, a także mieszkańcy regionu oddawali krew.

Akcji towarzyszyło szereg atrakcji. Na scenie pojawiły się zespół Tata Sławek, SuperSonic, a także formacja Nieformalni. Można również było zobaczyć pokazy sztuk walki. Dla najmłodszych przygotowano m.in. nadmuchiwaną ściankę zjeżdżalnię. Wodzisławski rynek zamienił się w galerię motocykli, które przed godz. 15:30 wyruszyły na paradę ulicami Wodzisławia a także Pszowa.

„Motoserce” jest akcją wynikającą z potrzeby serca i pomocy potrzebującym. Poprzez czynny udział w imprezie około 80 Klubów Motocyklowych w całym kraju, chce zwrócić uwagę na fakt, że w polskich szpitalach ciągle zbyt mało jest tego cennego daru ratującego życie, jakim jest krew. Motocykliści propagują akcję ze szczególnym naciskiem na potrzeby najmłodszych.

 

/a/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here