Kapryśna pogoda nie odstraszyła. 2,5 tys. osób na jarmarku

1

W sobotę na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbył się 2. Jarmark Kwiatów, Roślin Ozdobnych, Rękodzieła i Zdrowej Żywności.

 

- reklama -

 

 

Były kwiaty, sadzonki, cebulki, serwety, serwetki, drewniane sprzęty domowe, rzeźby, ceramika, tkactwo, zabawki, ozdoby, biżuteria, regionalne produkty spożywcze oraz stare pocztówki, numizmaty i inne ciekawostki antykwaryczne. Na stoisku Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku można było otrzymać bezpłatne przewodniki z atrakcjami turystycznymi województwa śląskiego. Stoiska wypełniły cały dziedziniec, a zamkowa scena plenerowa była miejscem wielu występów.

Występy sceniczne poprowadził Marek Szołtysek, pisarz, śląski gawędziarz znany z publikacji w Dzienniku Zachodnim oraz w portalu Onet.pl. Zabawiał również publiczność, rozmawiał z artystami i wystawcami. Na scenie wystąpiły zespoły: Łężczok I, Raciborzanie I, Łężczok II,  Łężczok III, Raciborzanie II, Raciborzanie III. Młodzi aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wystawili spektakl „Cioteczka”. Na scenie zaprezentowały się ponadto Śląskie Dziołchy i Synki z Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu oraz wystąpił trio Singers.

Na zakończenie odbył się wielki operetkowy finał. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili znani i lubiani w Raciborzu artyści Teatru Muzycznego z Poznania w operetkowym, wiosennym programie „W krainie Czardasza”. Anna Bajerska – Witczak, Magdalena Rutkowska, Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski oraz para baletowa zabrali wszystkich w podróż w krainę europejskiego folkloru. Na scenie nie zabrakło również tańców od polki, przez tarantelę do kankana. W jarmarku wzięło udział około 2500 osób.

 

źródło: zamekpiastowski.pl

 

publ. /ps/

 

 ——————————————————–

 

zobacz także:

 

Kwiaty, rośliny ozdobne, rękodzieło, zdrowa żywność i inne rozmaitości, a także występy artystyczne – to wszystko czeka na gości na zamkowym dziedzińcu.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here