Nowa linia kredytowa nie tylko dla wspólnot mieszkaniowych

0

Linia kredytowa „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery” dedykowana jest osobom fizycznych i wspólnotom mieszkaniowym.

WFOŚiGW w Katowicach podpisał z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym działającym wspólnie z Bankiem Spółdzielczym w Raciborzu umowę na obsługę preferencyjnej linii kredytowej „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery”. Linia kredytowa dedykowana jest osobom fizycznych, w tym prowadzącym działalność gospodarczą i wspólnotom mieszkaniowym. Kredyt można uzyskać na zadania realizowane na terenie województwa śląskiego, polegające na:

- reklama -

– budowie, modernizacji lub wymianie na bardziej efektywne ekologicznie i energetycznie systemów grzewczych oraz układów technologicznych, przeznaczonych do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody oraz wytwarzania ciepła technologicznego dla istniejących obiektów,
– budowie systemów z udziałem niekonwencjonalnych źródeł energii,
– zastosowaniu rozwiązań technicznych zmniejszających straty ciepła w obiektach, dla których pozwolenie na użytkowanie wydano przed 01.01.1993 r. wraz z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem poprzez składowanie odpadów zawierających azbest.

 

Wniosek, regulamin oraz wykaz placówek udzielających kredytu można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

 

/p/

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here