Uczniowie II LO zorganizowali śniadanie ekologiczne

0

“Najedzony uczeń to pracowity uczeń!” – pod takim hasłem odbyło się zakończenie Konkursu Ekologicznego w II LO.

- reklama -

28 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu odbyło się zakończenie VIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla gimnazjalistów, podczas którego serwowano pyszne przekąski.

Uczniowie II LO zadbali o pożywny posiłek dla uczestników konkursu wiedzy ekologicznej. Kanapek oraz sałatki nie zabrakło również dla żadnej z klas liceum. Koncept ekologicznego śniadania odniósł duży sukces i podczas całego wydarzenia nie brakowało zainteresowanych przekąskami licealistów, a także nauczycieli.

Młodzież jest przekonana, iż odpowiedni posiłek pomaga przy dużym wysiłku intelektualnym. Mówił o tym jeden z pomysłodawców na poczęstunek. – Doszliśmy do wniosku, że bez konkretnej strawy, człowiek nie jest w stanie odpowiednio skupić się i logicznie podejść do pracy umysłowej. Postanowiliśmy więc wspomóc naszych młodszych kolegów z gimnazjum i zorganizowaliśmy dla nich przekąskę pod postacią różnorodnych kanapek i sałatek. Przesłanie płynące z wydarzenia to “Najedzony uczeń to pracowity uczeń!” – skomentował organizator śniadania, Radek Fol.

Martyna Gawryluk
fot. Aneta Nowak

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here